Zamówił cztery telefony komórkowe przez internet ..zamiast telefonów dostał kilogram soli..

Podziel się:

fot.Pixabay

Przed sądem odpowie 40-letni mieszkaniec Warszawy, który wystawiał na sprzedaż telefony komórkowe i nie wysyłał towaru kupującym mimo otrzymanej zapłaty. W taki właśnie sposób oszukał pewnego Ostródzianina, który zamówił u niego 4 telefony komórkowe, a w zamian dostał kilogram soli kuchennej.

Ostródzcy policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją ustalili sprawcę oszustw internetowych. Okazał się nim 40-letni mieszkaniec Warszawy. Mężczyzna wystawiał w internecie na portalach aukcyjnych przedmioty, a po otrzymaniu zapłaty kontakt z nim się urywał. W taki właśnie sposób oszukał m. in. pewnego mieszkańca Ostródy, który chciał kupić telefony komórkowe. Wszystko układało się dobrze do momentu przesłania pieniędzy. Mieszkaniec miasta zamówił u sprzedającego 4 telefony komórkowe i wpłacił mu za nie prawie 6 000 złotych. Gdy odebrał przesyłkę okazało się, że zamiast telefonów… dostał kilogram soli kuchennej.

Policjanci ustalili i dotarli do nieuczciwego 40-latka, który już usłyszał zarzut oszustwa, do którego się przyznał. Jak się okazało, był już wcześniej karany za przestępstwa podobne. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za oszustwa kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, aby podczas transakcji internetowych zachować czujność. Warto przed kliknięciem „zapłać” dokładnie sprawdzić wiarygodność sprzedawcy. Nie zapominajmy, że poprzez nieostrożne kupowanie w sieci możemy stracić nasze pieniądze, na które ciężko pracowaliśmy.ja

(Policja warminsko-mazurska)przez

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *