Zaginął prywatny samolot z argentyńskim piłkarzem Emiliano Salą -trwają poszukiwania

5914d

fot.P. Lahalle

Prywatny samolot, w którym podróżował   nowy napastnik Cardiff Emiliano Sala (wcześniej Nantes) stracił kontakt z kontrolą ruchu lotniczego w poniedziałek wieczorem.

Emiliano Sala który podpisał umowę z nowym klubem wystartował z Nantes w poniedzialek wieczór ,leciał do Cardiff na pokładzie małego samolotu, który zniknął z radarów w odległości około 20 kilometrów (12 mil) na północ od Guernsey. Na miejsce wysłano helikoptery poszukiwawcze,ale nie odnaleziono maszyny.  Oczekiwany w Walii krótko przed godz. 21.00 z Nantes, nie dotarł. Strażnicy z Coast Guernsey zostali ostrzeżeni o 20:23, że samolot zniknął z radaru około 15 kilometrów na północ od wyspy Alderney, to wyspa położona 15 kilometrów od Hagi i wybrzeża Normandii.

Na pokładzie  prywatnego samolotu  były dwie osoby oraz  pilot .

Poszukiwanie zakończyło się o godzinie 02:00, a wszystkie zasoby poszukiwawczo-ratownicze zostały zatrzymane z powodu nasilających się wiatrów, pogarszających się warunków na morzu i ograniczenia widoczności” – napisano w oświadczeniu.

Dwa śmigłowce, dwa samoloty i łódź ratunkowa włączyły się we wtorek rano do wznowienia poszukiwań by odnależć samolot , który prawdopodobnie rozbił się.

28-letni Sala, który był w Nantes od 2016 roku i zdobył 13 bramek we wszystkich rozgrywkach w tym sezonie, podpisał nową umowę z Cardiff który zapłacił  za niego 15 mln funtów.

16. finał Pucharu Francji pomiędzy Entente Sannois Saint-Gratien i FC Nantes, zaplanowany na środę (godz. 18.30), zostaje przełożony na niedzielę.