Wypadek podczas rajdu Dakar , kierowca potrącił kibica nie udzielając mu pomocy.

Podziel się:

fot.pixabay 

Jak podaje agencja Reuters były zwycięzca rajdu Dakar, Andrey Karginov, rywalizujący w rosyjskim zespole Kamaz w kategorii ciężarówek, został wykluczony z tegorocznej imprezy w Peru za nie zatrzymanie się po kolizji z widzem.

Rosjanin, który wygrał w 2014 r., Był trzeci w momencie incydentu w piątek z dwoma zwycięstwami z dotychczasowych pięciu etapów.

„60-letni mężczyzna z RPA, który oglądał wyścig w niezabezpieczonej okolicy … został trafiony przez ciężarówkę wyścigową (# 518 Andrey Karginov)”, oświadczyli organizatorzy w mediach.

„Zawodnik został wykluczony z rajdu przez ławę przysięgłych komisarzy za to, że nie zatrzymał się i nie udzielił pomocy rannemu kibicowi” – dodali. Widz doznał złamania kości udowej i został przewieziony do szpitala w Arequipie.

Szef rosyjskiego zespołu Władimir Czagin przyznał, że dziwi go taka decyzja. – Jesteśmy zaskoczeni, ale nie mamy na nią wpływu. Musimy kontynuować rywalizację z udziałem trzech załóg – powiedział. Zaapelował przy tym o lepsze zabezpieczenie trasy przez organizatorów.

Sobota jest dniem odpoczynku dla zawodników Dakaru. Rajd, wystawiony w Ameryce Południowej od czasu zmiany z Afryki w 2009 roku ze względów bezpieczeństwa, kończy się w Limie 17 stycznia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *