Wschowa: Pięć małych kotków wyrzuconych w worku foliowym do śmietnika. Policja ustala kto dpouścił się czynu.

Podziel się:

Uratowane kotki fot.Policja 

Szybka interwencja policjanta z Komisariatu Policji w Sławie i postawa godna naśladowania dwóch mieszkanek uratowała życie pięciu małych kotków. Zostały one zawinięte w worek foliowy i wrzucone do miejskiego kosza na śmieci. Funkcjonariusz zaopiekował się małymi kotkami. Policjanci ustalają teraz, kto mógł porzucić bezbronne zwierzęta.

W środę wieczorem  patrol policji monitorujący stan bezpieczeństwa w Sławie otrzymał zgłoszenie o tym, że w rejonie skweru miejskiego dwie młode kobiety usłyszały dziwne odgłosy wydobywające się ze śmietnika. Postanowiły to sprawdzić i zauważyły w głębi kosza poruszający się worek foliowy.

Po chwili na miejscu pojawił się patrol policji. Sierż. szt. Jan Maławski wydobył z kosza zwiniętą torbę foliową w której znajdowało się pięć malutkich kotków. Kocięta natychmiast zostały wyciągnięte z torby. Policjant nie pozostał obojętny na ich los . W swoim domu sierż. szt. Jan Maławski ma kotkę, która okociła się kilka dni wcześniej. Postanowił, że pięć małych kociąt, które zostały porzucone, zabierze do domu i się nimi zaopiekuje.

Zgłoszenie, szybka reakcja, jak również opieka nad znalezionymi zwierzętami są godne naśladowania i zasługują na uznanie. Teraz policjanci pracują nad tym, by ustalić kto zwierzęta wrzucił w foliowym worku do śmietnika. Niezbędna może okazać się tu pomoc mieszkańców. Każdy może liczyć na anonimowość.

(KPP Wschowa)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *