Wizz Air otorzył najnowszą polską bazę w Krakowie. Trzy samoloty A321 oraz 18 tras do 15 krajów.

Podziel się:

fot.

Wizz Air ficjalnie otworzyła dzisiaj najnowszą polską bazę w Krakowie. To 25. baza w stale rozwijającej się siatce WIZZ. Linia umieści 3 samoloty typu Airbus A321 w Krakowie w maju, sierpniu i wrześniu 2019 roku. WIZZ oferuje 18 niskokosztowych nowych tras z Krakowa do  15 krajów.

Bilety na te połączenia można rezerwować na stronie wizzair.comoraz przez aplikację mobilną WIZZ. Ceny biletów zaczynają się już od 89 PLN*.

3 samoloty w bazie będą obsługiwać połączenia z najnowszej oferty WIZZ z Krakowa do popularnych miejsc gwarantujących niezapomniane wrażenia: Bari, Billund, Birmingham, Katanii, Doncaster, Eindhoven, Rejkiawiku, Charkowa, Kijowa, Kutaisi, Larnaki, Londynu, Nicei, Oslo, Rzymu, Tel Awiwu, Turynu  oraz Turku.

Kraków jest 5. bazą Wizz Air w Polsce (poza Warszawą, Katowicami, Gdańskiem i Wrocławiem). Rozszerzanie siatki połączeń z Polski jest częścią stałego rozwoju linii. Baza na lotnisku w Krakowie to inwestycja ponad 300 milionów USD** i stworzenie ponad 120 miejsc pracy w Wizz Air oraz ponad 550*** w branżach pokrewnych.

746 000 miejsc w sprzedaży w 2019 roku na trasach w krakowskiej siatce połączeń WIZZ zapewni podróże lotnicze w przystępnych cenach stymulując jednocześnie turystykę i lokalną gospodarkę. Natomiast 11 milionów miejsc na 169 trasach w polskiej siatce WIZZ tworzy nowe możliwości podróży lotniczych w przystępnych cenach dla pasażerów ceniących doskonałą jakość usług na pokładzie.

Podczas ceremonii otwarcia w Krakowie, Stephen Jones, wiceprezes Wizz Air, powiedział: – Z radością świętujemy oficjalne otwarcie naszej nowej bazy w Polsce na lotnisku w Krakowie. Ten miesiąc to ważny czas dla działalności WIZZ w Polsce: otwieramy bazę i jednocześnie uruchamiamy dwanaście nowych tras, do których w sierpniu i we wrześniu dołączy kolejne sześć. Nasza aktywność w regionach, jej dynamiczny rozwój, a także dzisiejsza uroczystość podkreślają zaangażowaniem Wizz Air w Polsce, będącej pierwszym rynkiem, na którym rozpoczęliśmy działalność 15 lat temu. Do września zostanie zatrudnionych 120 członków załogi, którzy będą obsługiwać pasażerów na połączeniach z Krakowa do 18 miejsc w 15 krajach. Jesteśmy przekonani, że dogodny harmonogram lotów, łatwy system rezerwacji online oraz szeroki wybór opcji podróżowania zyskają popularność wśród naszych klientów. Misją WIZZ pozostaje niezmiennie zapewnianie możliwości podróży lotniczych przystępnych dla coraz większej liczby osób.

* bilet w jedną stronę ze wszystkimi podatkami i opłatami obowiązkowymi

(pras.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *