Uwaga na strony pożyczkowe , przedsiębiorca z Rybnika prowadzi ich co najmniej 81,pobiera opłaty, nie udziela pożyczek ! (LISTA STRON)

Podziel się:

fot.pixabay

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał ostrzeżenie przed firmą GELDOR Artur Karwot z Rybnika. Jej działalność może narazić wiele osób na znaczne straty finansowe.

Przedsiębiorca stworzył co najmniej 81 serwisów internetowych, w których zachęca do brania pożyczek. Są to m.in.: as-chwilowka.pl, bezbiku.pro, rozsadnapozyczka.pl, kredyt-na-pesel.pl, wybierzpieniadze.pl, gotowka.online, tysiaczek.pl (pełna lista w tabelce pod komunikatem). Na stronach jest suwak, który umożliwia wybór parametrów pożyczki i podaje jej przykładowe warunki. Znajdują się na nich również takie hasła jak: „Potrzebujesz szybko gotówki? Wybierz sobie niebiańską Pożyczkę!”, „Pożyczki online od zaraz”. Firma zamieszcza także rzekome komentarze internautów z podziękowaniami.

Nazwy serwisów, ich wygląd i przekaz marketingowy wywołują wrażenie, że przedsiębiorca udziela kredytów. Tak jednak nie jest. Jego działalność polega na zbieraniu danych osobowych. Udostępnia je potem na stronie, do której mają dostęp potencjalni pożyczkodawcy. Firma GELDOR pobiera od konsumentów opłaty w formie SMS Premium, np. za aktywację wniosku o udzielenie pożyczki czy sprawdzenie jego statusu. W zależności od serwisu może to być nawet 30,75 zł.

– Konsumenci nie wysyłaliby płatnych SMS-ów, gdyby przedsiębiorca rzetelnie ich poinformował, że nie jest pożyczkodawcą ani pośrednikiem kredytowym i nie będzie rozpatrywać ich wniosków. Naszym zdaniem firma wprowadziła ich w błąd i naraziła na straty. Dlatego zdecydowaliśmy się na wydanie ostrzeżenia – mówi Marek Niechciał, prezes UOKiK.

Serwisy internetowe przedsiębiorcy*:

3000-od-reki.pl punkt-pozyczka.pl geldorbank.pl
alfapro.pl rozsadnapozyczka.pl gotowka.in
alisto-pozyczki.pl rzetelna-pozyczka.pl gotowka.online
as-chwilowka.pl stopkomornikowi.pl indygo.top
besavia.pl super-tania-chwilowka.pl kasaani.pl
bezbiku.pro superportfel.eu korzystapozyczka.pl
cedino.pl szczesliwagotowka.pl kredyt.li
eskolon.pl szybka-wyplata.pl kredytomat.pro
euresco.pl szybkapozyczkabezbik.eu mamkase.pl
eurcontex.eu tysiaczek.pl mega-chwilowka.pl
fevitum.pl vipon.pl nectus.pl
fresh-finance.pl viskon.pl pieniadzedlapotrzebujacych.pl
gotowkanadowod.pl w15min.com pomoc-finansowa.info
gotowkanadzis.pl wraplo.pl postania.pl
green-kredyt.pl wybierzpieniadze.pl pożyczaj.online.pl
grumman.pl zebrapozyczki.pl pozyczajbezstresu.pl
kirchbaum.pl 12kredyt.pl pozyczka-sms.pl
korphan.pl w1godz.pl pozyczkabezbik-u.pl
kredyt-na-pesel.pl bank-not.pl pozyczki-bez-bik.top
lopon.pl credit-in.pl pozyczkiprywatne.com
onerque-kredyt.pl credit-union.pl sa-exclusive.pl
oplacalna-gotowka.pl delan.pl splac-zaleglosci.pl
pomocnapozyczka.pro dinarion.pl t-kredyt.com
pozyczka-tanio-szybko.pl do50000.pl tgw-gotowka.pl
pozyczka.click dyv.pl uwaga-pozyczka.pl
pozyczkahit.pl e-thyssen.pl windwood.pl
pozyczkanatelefon24.pl gdb-finance.pl wyplac-dzisiaj.pl

(UOKiK)

Jedna myśl na temat “Uwaga na strony pożyczkowe , przedsiębiorca z Rybnika prowadzi ich co najmniej 81,pobiera opłaty, nie udziela pożyczek ! (LISTA STRON)

  • 21 stycznia 2019 o 10:05
    Permalink

    W trakcie poszukiwania w internecie pożądanych informacji trafiłam na ten artykuł. Byłem bardzo szczęśliwy że znalazłem tę stronę w sieci. Wielu pisarzom wydaje się, że mają odpowiednią wiedzę na opisywany temat, ale niestety tak nie jest. Stąd też moje ogromne pozytywne zaskoczenie. Nie dość, że sposób przekazywania informacji jest efektywny, to do tego znalazłam informację, których tak bardzo pragnęłam.Chciałbym chociaż dać lajka za twój trud. Jestem pod wrażeniem. Ja koniecznie będę rekomendował to miejsce i częściej tu zaglądał aby przejrzeć nowe artykuły Forum Woda Mineralna

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *