Tarnów :mężczyzna przetrzymywał kilka wychłodzonych psów na mrozie w łańcuchach . Zainterweniowała Policja

Podziel się:

Zdjęcie ilustracyjne fot.pixabay

W jednym z gospodarstw nieopodal Tarnowa własciciel posesji przetrzymywał cztery włygłodzone psy , trzymane na łańcuchach i na mrozie ,poinformował rzecznik policji mł. insp. Sebastian Gleń .Policjanci po otrzymaniu informacji o zaistniałej sytuacji natychmiast udali się na miejsce.

Kiedy mundurowi dotarli na teren wskazanej posesji, zastali tam cztery, trzęsące się z zimna psy. Zwierzęta uwiązane były krótkimi łańcuchami, do zrobionych ze starych płyt meblowych, prowizorycznych i nieocieplonych bud. Domem jednego z nich stał się niewielki otwór w budynku gospodarskim. Po posesji chodził też kot, bezskutecznie szukający na śniegu czegoś do jedzenia. Miski wystraszonych i wyglądających na wychudzone zwierząt wypełniał jedynie śnieg. Jak się okazało zwierzęta nie posiadały też aktualnych szczepień.

Mundurowi od razu ruszyli z pomocą, nakazując 59-letniego właścicielowi natychmiast nakarmić zwierząt i przewiązać je na długie powrozy.

O zastanej na miejscu sytuacji powiadomili też pracowników urzędu gminy, którzy zobowiązali się monitorować sytuację psiaków. Zwierzętom zapewniona została też opieka weterynaryjna, a ich losem zainteresowali się pracownicy towarzystwa ochrony nad zwierzętami. Wiele wskazuje na to, że niedługo pieski trafią w lepsze ręce.

Dodajmy, że nad sprawą zaniedbanych zwierząt pracują obecnie śledczy z komisariatu Tarnów-Centrum.

Za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara trzech lat pozbawienia wolności. W przypadkach traktowania ich ze szczególnym okrucieństwem – nawet do pięciu.

(KWPK)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *