Syn Michaela Schumachera- Mick dołączył do Ferrari !

5448776659_08f7db36eb_b

fot.flickr

Mick Schumacher ma wiele do zrobienia, a 2019 może być jego przełomowym sezonem w wyścigach samochodowych. Jeszcze w tym roku ma szanse przetestować  bolid Ferrari F1.

Ponad pięć lat temu, 29 grudnia 2012 roku, Michael Schumacher uległ groźnemu wypadkowi na nartach. Od tego czasu jego stan zdrowia utrzymywany jest w tajemnicy, jednak co pewien czas do mediów wyciekają kolejne informacje dotyczące stanu zdrowia mistrza kierownicy.Wszyscy skupimy się na stanie zdrowia niemieckiego kierowcy, ale jego syn Mick  19-latek stanął w centrum uwagi jak nigdy dotąd.

Kilka lat temu, gdy Michael Schumacher, Mick, zadebiutował w wyścigach samochodowych, w powietrzu unosiło się wyczekiwanie i podekscytowanie. Było oczywiste, że nazwisko Schumachera powróciło do wyścigów, które przywiodły tak wielu ludzi do niekonwencjonalnego toru Oschersleben w Niemczech.

Zainteresowanie Mickiem wzrosło dopiero od tamtego czasu, ale teraz dołączył do akademii kierowców Ferrari, ma rywalizować w F2 i bardzo prawdopodobne, że przetestuje w tym sezonie bolid Ferrari F1

Mick miał 13 lat, gdy jego ojciec doznał urazu mózgu w wypadku na nartach, z którego nie doszedł jeszcze do siebie. Od tego czasu ścigał się ostrożnie, co postawiło go na krawędzi F1 i potencjalnie podążyło za ojcem do najbardziej prestizowych wyścigów w sportach motorowych.

Jestem ogromnie dumny, że mogę współpracować z Ferrari, tak świetnym zespołem i ogromną historią, szczególnie w połączeniu z moim tatąJestem naprawdę dumny, że mogę być częścią tego. – Powiedział – Mick Schumacher

(pras.)