Rekordzista Guinnessa Krystian Herba ponownie pokona schody w RONDO 1!

Podziel się:

fot.org

Krystian Herba, pięciokrotny rekordzista Guinnessa w liczbie schodów pokonanych na rowerze, ponownie pojawi się na1 Biegu Na Szczyt RONDO 1, aby pokonać 38 pięter warszawskiego biurowca.

W ubiegłym roku zajęło mu to nieco ponad 18 minut. W krótkiej rozmowie pytamy m.in. o to, jaki cel stawia sobie tym razem.

Bieg Na Szczyt Rondo 1 to wydarzenie sportowo-charytatywne, organizowane w biurowcu Rondo 1 w Warszawie. W poprzednich edycjach imprezy na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce zebrano łącznie ponad 200 tysięcy złotych. W 2016 roku, impreza gościła Towerrunning European Championships, a każdego roku do Rondo 1 zjeżdżają czołowi specjaliści w bieganiu po schodach z Europy i świata. W ostatniej edycji zawodów triumfowali Piotr Łobodziński (Polska) i Zuzana Krchova (Czechy), którzy na metę wbiegli odpowiednio w czasie 3:35 i 4:40.

Krystian Herba: Doping w RONDO 1 był najbardziej wyjątkowy na świecie

23 lutego po raz drugi zobaczymy Cię podczas Biegu Na Szczyt RONDO 1. Skąd decyzja o ponownym starcie?

Szczerze mówiąc, po ubiegłorocznym starcie czułem pewien niedosyt. Mimo przeziębienia, pokonałem schody w dobrym czasie, ale wiedziałem, że stać mnie na nieco lepszy wynik. W tym roku muszę ten czas poprawić i dlatego właśnie ponownie stanę na starcie tych zawodów.

Rok temu pokonałeś całą trasę w czasie 18 minut i 39 sekund. Samo skakanie po schodach – 38 pięter – zajęło Ci 18 minut i 2 sekundy. Czy stawiasz sobie konkretny wynik za cel?

Dla mnie najistotniejszy jest czas pokonania schodów, czyli liczony od momentu, gdy przednie koło roweru dotknie pierwszego schodka do momentu, gdy tylne koło będzie na szczycie. Oczywiście, będę chciał w tym roku wskoczyć w czasie poniżej 18 minut. Mam nowy rower, który jest nieco cięższy, ale ma lepszą geometrię. Na pewno dam z siebie wszystko, aby na szczycie zameldować się jak najszybciej.

(org.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *