PŚ w Zakopanem zwycięstwo Krafta ,słaby występ Polaków.

Podziel się:

Stefan Kraft z Austrii wygrał w niedzielny wieczór zawody Pucharu Świata FIS w Zakopanem. Skoki o długości 133 mi 132,5 m (278,3 punktu) sprawiły, że Kraft wyprzedził Norwega Roberta Johanssona i Yukiya Sato z Japonii. Była to 13. wygrana Pucharu Świata dla Krafta, pierwsza od prawie dwóch lat, kiedy Kraft wygrał w Planicy 2017. Najlepszy z Polaków Dawid Kubacki zajął 12 miejsce

„Bardzo lubię to miejsce, atmosfera w Zakopanem jest zawsze wyjątkowa, pierwszy skok był bardzo dobry, oczywiście byłem trochę zdenerwowany przed drugim skokiem, chciałem zaryzykować i cieszę się, że udało się. Po pierwsze, moim głównym celem jest zdobycie medalu na Mistrzostwach Świata , ale teraz koncentruję się i chcę pozostać w tej dobrej formie „, tak Stefan Kraft skomentował  dzisiejsze zwycięztwo .

Drugi z kolei Robert Johansson powiedział: „Do tej zimy starałem się pokazywać te same skoki w zawodach, co w treningu, cieszę się, że mogłem wreszcie wykonać dwa solidne skoki i walczyć o czołówkę. dobry dzień dla mnie. „

Dla 23-letniego Japończyka Yukiya Sato to trzecie miejsce było najlepsze w karierze. Oprócz lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Ryoyu Kobayashiego, który był siódmy w tym konkursie.

Niemal cała polska drużyna zaprezentowała się dzisiaj słabo. Najlepszym Polakiem był Dawid Kubacki który był  12 , Stefan Hula był 17, a Piotr Żyła 19, a Kamil Stoch nie awansował do finałowej rundy i ostatecznie zajął 36 miejsce.

Ryoyu Kobayashi nadal prowadzi w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata z 1128 punktami przewagi nad dwoma Polakami Kamilem Stochem (624 punkty) i Piotrem Żylą (603 punkty). Stefan Kraft jest teraz czwarty (581 punktów).

Kolejne zawody Pucharu Świata w Skokach Narciarskich odbędą się w Sapporo (JPN) w następny weekend.