Polska i Holandia gospodarzami Mistrzostw Świata w Siatkówce kobiet w 2022 roku

Podziel się:

fot. FIVB

Podczas obchodów 90-lecia Związku Piłki Siatkowej dyrektor generalny FIVB  Fablo Azevedo  ogłosił , że Holandia i Polska będą gospodarzem Mistrzostw Świata Kobiet w Siatkówce 2022 FIVB. 

Po ogłoszeniu, prezydent Ary Graça powiedział:
„FIVB jest zachwycona, że ​​znalazła dwa wielkie narody, słynące z zamiłowania do sportu i możliwości organizowania światowej klasy imprez sportowych.
„Przeprowadziliśmy bardzo konkurencyjną procedurę przetargową i jednomyślnie zdecydowaliśmy, że wspólna oferta z Holandii i Polski była najlepszą ofertą na Mistrzostwa Świata kobiet w siatkówce 2022 FIVB. Aby Holandia i Polska mogły się spotkać, mamy dwa wspaniałe kraje siatkówki połączone pasją do siatkówki.
„Nie mamy żadnych wątpliwości, że w 2022 r. Odbędą się wspaniałe show, zapewniające najlepsze wrażenia sportowcom i zapewniające najlepszą rozrywkę dla fanów, zarówno w klubach, jak i poza nimi.”
Podekscytowanie siatkówką w Polsce osiągnęło gorączkę, po tym jak drużyna narodowa mężczyzn zdobyła drugi z rzędu mistrzowski tytuł mistrzowski we Włoszech w ubiegłym roku. Drużyna kobieca będzie chciała  naśladować sukcesy naszych  siatkarzy i oby się to spełniło.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *