Policyjne działania „Prędkość” 24-latka przekroczyła prędkość o 148 km !

Podziel się:

fot.Policja

W ostatnią niedzielę policjanci przeprowadzali ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Ich celem jest egzekwowanie przestrzegania przepisów w tym zakresie.

Na terenie powiatu grodziskiego akcja zakończyła się ujawnieniem 81 wykroczeń i zatrzymaniem praw jazdy 3 kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość jazdy. Niechlubną rekordzistką okazała się kierująca kia, która jechała z prędkością ponad 200 km/h.

Na drogach naszego powiatu w ramach niedzielnej akcji policjanci drogówki ujawnili 81 wykroczeń dotyczących przekroczenia prędkości. Wśród nich było 3 kierowców, którzy przekroczyli ją o ponad 50 km/h . Kontrola kierującej kia, która po 8.00 podróżowała drogą K-8 zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy i wnioskiem o ukaranie do sądu. 24-latka jechała z prędkością ponad 200 km/h i przekroczyła ją aż o 148 km/h!.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozsądek i rozwagę oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Aby nie stwarzać zagrożenia dla siebie i innych użytkowników dróg, zawsze należy dostosować prędkość do warunków panujących na drodze. Brak opadów, coraz częściej świecące słońce to nie powody do zwiększania prędkości jazdy, zwłaszcza do wyników, które nie dają szans na wyhamowanie, czy inny manewr w przypadku nieprzewidzianych sytuacji.

Przekraczanie dopuszczalnych prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych, również tych najtragiczniejszych w skutkach. Z powodu nadmiernej prędkości giną nie tylko kierowcy pojazdów i ich pasażerowie. Śmierć ponoszą również inni niewinni uczestnicy ruchu drogowego.

(KSP.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *