„Pokot” Agnieszki Holland i Kasi Adamik oglądniesz na Netflix !

Podziel się:

fot.R,Palka

„Pokot” w reżyserii Agnieszki Holland i Kasi Adamik to kolejny tytuł z portfolio NEXT FILM, który można oglądać na platformie Netflix. „Pokot” został doceniony m.in. na Berlinale (Srebrny Niedźwiedź za innowacyjność), w Gdyni (nagrody za reżyserię i charakteryzację) oraz podczas gali Europejskich Nagród Filmowych (najlepsze kostiumy). Film był również polskim kandydatem do Oscara. Kolejne tytuły NEXT FILM będą systematycznie włączane do oferty.
Główną bohaterką „Pokotu” jest Janina Duszejko, która każe się nazywać po prostu Duszejko, a i tak mało kto zapamiętuje jej nazwisko. To emerytowana inżynierka, miłośniczka astrologii i wegetarianka. Pełna pasji i wrażliwości.
Walczy o fundamentalne wartości, którym jest wierna, ale nie jest jej niełatwo. I z powodu społeczności, która rządzi się patriarchalnym porządkiem i z powodu wieku. Duszejko kiedyś budowała mosty na Bliskim Wschodzie, dziś mieszka samotnie w Sudetach. Pewnej zimowej nocy odnajduje ciało swojego sąsiada, kłusownika. Wtedy zaczyna niekonwencjonalne śledztwo…
Agnieszka Holland mówiła o “Pokocie”, że mógłby nosić tytuł “To nie jest kraj dla starych kobiet”. Po premierze w Berlinie, nazywany był “subtelnym ekologicznym thrillerem”. Recenzenci doceniali również go za humor, fantastyczną kreację Agnieszki Mandat, za wspaniałe, unikalne zdjęcia. W “Pokocie” mieszają się gatunki filmowe, film nie daje się zaszufladkować. W pięknych plenerach Kotliny Kłodzkiej miesza się kryminał, czarna komedia, thriller i magia.
 

fot.pras
 
Dystrybutorem kinowym filmu jest NEXT FILM, który wprowadził dotychczas na ekrany kin m.in. „Bogów” Łukasza Palkowskiego, „Sztukę kochania Michaliny Wisłockiej” Marii Sadowskiej, czy „Kamerdynera” Filipa Bajona. W 2019 r. swoją premierę miały koprodukowany przez NEXT FILM „Underdog” z Erykiem Lubosem i Mamedem Khalidovem w rolach głównych, kolejna część kultowej komedii „Miszmasz czyli Kogel Mogel 3″, komedia romantyczna „Całe szczęście”, „Słodki koniec dnia” z reżyserii Jacka Borcucha z Krystyną Jandą i Kasią Smutniak w rolach głównych oraz komedia kryminalna „Na bank się uda”. W tym roku na ekranach kin pojawią się jeszcze m.in. „Piłsudski” (premiera 13 września, zwiastun)„Ikar. Legenda Mietka Kosza” (premiera 18 października, teaser), oraz najnowsza produkcja Watchout Studio („Bogowie”, „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”) pierwsza polska produkcja z hollywoodzką obsadą, czyli „Ukryta gra” (premiera 8 listopada) – thriller szpiegowski z Billem Pullmanem w roli głównej.
(org.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *