Pierwszy test zaliczony! Pewne zwycięstwo nad Jordanią.

Podziel się:

W swoim pierwszym meczu towarzyskim przed mistrzostwami świata reprezentacja Polski pewnie pokonała Jordanię 92:51. Najlepszym strzelcem Biało-Czerwonych był Damian Kulig z 14 punktami. W sobotę kolejny mecz podczas turnieju towarzyskiego w Pradze – rywalami będą gospodarze, Czesi.

Trener Mike Taylor zaskoczył ustawieniem wyjściowego składu – w pierwszej piątce znalazł się debiutant, niespełna 19-letni Aleksander Balcerowski. Świetnie w spotkanie weszli Mateusz Ponitka oraz Damian Kulig – dzięki ich akcjom Polacy prowadzili 11:6. Później na parkiecie po raz pierwszy w kadrze pojawił się też Jakub Schenk, a przewaga naszego zespołu rosła. Bardzo aktywny był Krzysztof Sulima – m.in. dzięki jego akcjom po 10 minutach było 28:10.

Szkoleniowiec Biało-Czerwonych bardzo często rotował składem, dając szansę na grę wielu zawodnikom. Kadrowicze odwdzięczali się świetną grą w ofensywie. Kolejne trafienia Aleksandra Balcerowskiego oraz rzuty wolne Mateusza Ponitki sprawiły, że przewaga wzrosła nawet do 30 punktów! W ekipie rywali nieźle radził sobie Dar Tucker, ale to nie wystarczało na rozpędzoną reprezentację Polski. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 51:23.

Od początku trzeciej kwarty Biało-Czerwoni udowadniali, że mogą grać efektownie w ataku. Ciągle zaskakiwał Balcerowski, a trójkami pomagali Damian Kulig oraz Łukasz Koszarek. Po rzutach wolnych Adama Hrycaniuka prowadzenie naszego zespołu wzrosło do 41 punktów. Rywale w pewnym momencie zaczęli odrabiać część strat, ale wynik i tak był pod całkowitą kontrolą Polaków. Po 30 minutach rywalizacji było 71:39.

Ostatnia część meczu niewiele zmieniała, choć trener Mike Taylor mógł testować różne ustawienia na boisku. Jeszcze więcej minut dostali rezerwowi, którzy utrzymywali wysoką przewagę reprezentacji. Ostatecznie w swoim pierwszym sparingu przed mistrzostwami świata kadra wygrała z Jordanią aż 92:51. Najlepszym strzelcem był wracający do zespołu Damian Kulig – rzucił 14 punktów.

Mecz Czechy – Polska rozpocznie się w sobotę o godz. 17:30.