Owsiak wraca do WOŚP !

Podziel się:

fot. Facebook

Jerzy Owsiak zdecydował o swoim powrocie do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wcześniej, w poniedziałek, zrezygnował ze jej kierowania. Decyzję o rezygnacji podjął po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który zmarł po tym, jak podczas niedzielnego finału WOŚP został ugodzony nożem.

Tuż po pogrzebie Adamowicza Owsiak opublikował nagranie kierowane do zmarłego. W filmie odniósł się między innymi do śmierci samorządowca. „Dla wielu z nas, także dla mnie, świat runął” – powiedział o tym momencie. Wspomniał także o masowym upamiętnieniu zmarłego prezydenta, mówiąc: „Jedno serce zgasło, ale miliony serc się otworzyły”.

Wspomniał również słowa wdowy po Adamowiczu, która wezwała, aby sytuacja nie przekształciła się w nienawiść i wyraziła życzenie, „aby Orkiestra grała tak, jak gra”. Owsiak dodał również, co mówili do niego ludzie biorący w mszy pogrzebowej zmarłego prezydenta Gdańska – „żeby Orkiestra była w takim kształcie, jak była”.

Zaraz po tych słowach Owsiak oświadczył, że chce „grać do końca świata i o jeden dzień dłużej”, czyli używając „sloganu reklamowego” WOŚP-u. „Powiem Ci Paweł krótko – bierzemy się do roboty. Wracam do roboty, biorę się jeszcze cztery razy mocniej, dziesięć razy mocniej, i to jest ten moment, w którym cała ta sytuacja, żeby nawet na milimetr nie poszła gdzieś w zaświaty”. W ten sposób oznajmił, że wraca do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zabieramy się do roboty. Bądźcie z nami. Do końca świata i o jeden dzień dłużej. Dziękuję bardzo” – zakończył Owsiak swoje nagranie.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *