Oscary 2019 ,,Zimna Wojna ,, Pawlikowskiego otrzymała nominację w kilku kategoriach !

46569731192_5072f2f774_o

fot.flickr

Nominacje do Oscarów 2019. Polski film z szansą na Oscara ! Produkcja Pawła Pawlikowskiego ,,Zimna Wojna,, nominowana aż w trzech kategoriach ! 

Polska produkcja ,,Zimna Wojna ,, Pawła Pawlikowskiego została nominowana w trzech kategoriach: dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego, za reżyserię i zdjęcia.Paweł Pawlikowski będzie walczył o statuetkę dla najlepszego reżysera, a Łukasz Żal za najlepsze zdjęcia.

15 grudnia „Zimna wojna” otrzymała tytuł najlepszego europejskiego filmu roku. Paweł Pawlikowski dostał także nagrodę za reżyserię i scenariusz. Joanna Kulig została najlepszą aktorką, a Jarosław Kamiński montażystą.

Gala oskarowa odbedzie się  w niedzielę, 24 lutego 2019 roku,  w Hollywood.

Zimna wojna” opowiada historię trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie umieją żyć bez siebie, ale równocześnie nie potrafią być razem. Wydarzenia pokazane w filmie rozgrywają się w latach 50. i 60. XX wieku, w Polsce i budzącej się do życia Europie, a w ich tle wybrzmiewa wyjątkowa ścieżka dźwiękowa, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.

(pras.)