Olkusz: Niepełnosprawny bez uprawnień prowadził samochód obsługując gaz i hamulec …kijem.

Podziel się:

fot.Policja

Pod koniec ubiegłego roku funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Wolbromiu przeprowadzili niecodzienną interwencję. Do kontroli drogowej zatrzymali kierowcę, który był  niepełnosprawny. Mężczyzna prowadził samochód obsługując gaz i hamulec …kijem.

Policjanci z Olkusza zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki BMW. Jakież było ich zdziwienie, kiedy zobaczyli, w jaki sposób kierowca prowadził auto. Mężczyzna miał niedowład nóg a jego samochód  nie był przystosowany do używania przez osoby niepełnosprawne. Tak więc za pomocą  kija, który trzymał w ręku  operował pedałem sprzęgła, gazu i hamulca – co oczywiście nie zapewniało odpowiedniej precyzji obsługiwania tych  urządzeń jakże istotnych dla bezpiecznego prowadzenia pojazdu.

Kiedy funkcjonariusze sprawdzili mężczyznę w policyjnych systemach, to okazało się, że jest poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu. Mało tego, 41-latek nie posiadał uprawnienia do kierowania pojazdem mechanicznym, albowiem dokument ten został zatrzymany przez policjantów za liczne uprzednie przestępstwa i wykroczenia, których dopuścił się ten  41-latek w ruchu drogowym.

Kierujący swoim zachowaniem mógł narazić na niebezpieczeństwo nie tylko siebie i  pasażera, z którym podróżował, ale i innych uczestników ruchu drogowego.

(KWP)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *