Targi IFA 2019 – zobacz wszystkie nowości od Huawei!

Podziel się:

Richard Yu, dyrektor wykonawczy Huawei; fot.Huawei 

Podczas międzynarodowych targów IFA 2019 w Berlinie Richard Yu, dyrektor wykonawczy Huawei Consumer Business Group, zaprezentował nowe produkty firmy – flagowe procesory Kirin 990 i 990 (5G), nowe kolory smarfona Huawei P30 Pro oraz nowe, bezprzewodowe słuchawki FreeBuds 3.

Poniżej prezentujemy nowe produkty firmy Huawei.

Słuchawki douszne Huawei FreeBuds 3 – najwyższa jakość dźwięku napędzana układem Kirin A1

Kirin A1 to pierwszy chipset Huawei zaprojektowany z myślą o słuchawkach bezprzewodowych. Mimo niewielkich rozmiarów – 4,3mm x 4,4mm – wyróżnia się dużą wydajnością i mocą. Kirin A1 łączy cyfrowe techniki przetwarzania dźwięku z precyzyjnym przetwornikiem o wysokiej czułości, który zapewnia spektakularną jakość muzyki i głosu.

Jako pierwszy układ BT 5.1 i BLE 5.1, Kirin A1 wyróżnia się stabilnością łączności. W połączeniu z nową generacją algorytmu wyboru sygnału Bluetooth1, układ może dynamicznie identyfikować pasma częstotliwości, na które wpływa sygnał 2,4 GHz, taki jak Wi-Fi, i „przeskakiwać” do wolnego kanału. Pozwala to szybko dostosować się do zmian otoczenia i osiągnąć większe możliwości przeciwdziałania zakłóceniom.

 Własna, izochroniczna dwukanałowa łączność Bluetooth umożliwia przesyłanie bezprzewodowo dźwięku stereo do słuchawek, łącząc się z obydwoma jednocześnie, ale niezależnie. Opracowana przez Huawei technologia synchronizacji dwukanałowej pozwala odbierać dźwięk bezpośrednio z urządzenia praktycznie bez żadnych zakłóceń czy opóźnień. Słuchawki mogą być idealnym rozwiązaniem dla graczy, którzy szukają bezprzewodowego rozwiązania, ale oczekują natychmiastowych efektów dźwiękowych w czasie gry.

Układowi Kirin A1 towarzyszy zaawansowany Audio Digital Signal Processor, dzięki czemu wyróżnia się pod względem częstotliwości przetwarzania dźwięku, osiągając nawet 356 MHz.

 Dźwięk prosto ze studia nagrań

Huawei FreeBuds 3 to pierwsze słuchawki douszne TWS, które zapewniają redukcję hałasu zarówno w czasie wykonywania połączeń telefonicznych, jak i w czasie rzeczywistym2. Krystalicznie czysty dźwięk, nawet w trudnych warunkach zewnętrznych, zapewni natomiast funkcja ANC (Active Noise Cancellation), którą można szybko uruchomić (i wyłączyć) stukając dwukrotnie lewą słuchawkę.

Huawei prezentuje nowe, flagowe procesory: Kirin 990 i Kirin 990 (5G)

Zintegrowany modem 5G

Kirin 990 (5G) powstał w najnowocześniejszym procesie produkcji w technologii 7 nm+ EUV, dzięki czemu wyposażony jest w zintegrowany modem 5G. Nowe rozwiązanie zmniejsza powierzchnię płyty o 36%. Kirin 990 (5G) został wyposażony w największą na rynku liczbę tranzystorów (10,3 miliarda), mieszczących się na powierzchni równej wielkości paznokcia.

Ultraszybka prędkość transferu danych

Kirin 990 (5G) jest pierwszym 5G SoC obsługującym zarówno niesamodzielną (NSA), jak i autonomiczną (SA) architekturę sieci 5G, a także pełne pasma częstotliwości TDD/FDD, pozwalając na obsługę różnorodnych sieci i trybów. Jest także pierwszym, który jednocześnie obsługuje dwie karty SIM 5G – jedną przy korzystaniu z internetu w sieci 5G, drugą do przychodzących połączeń VoLTE HD. Wskaźnik maksymalnej szybkości pobierania Kirin 990 (5G) osiąga wartość 2,3 Gbit/s, a szybkość przesyłania danych wynosi 1,25 Gbit/s. W porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami opartymi o modem 4G SoC+5G, zużycie energii przez Kirin 990 (5G) zmniejsza się o 20%.

Kirin 990 (5G) to odpowiedź Huawei na coraz większe potrzeby konsumentów na całym świecie związane z niezakłóconą konsumpcją najwyższej jakości treści na smartfonach. Nowy procesor oparty został na innowacyjnej architekturze Da Vinci, która umożliwia efektywniejszą pracę smartfona w różnych scenariuszach, wspartą sztuczną inteligencją. Dzięki nowej architekturze wydajność pracy może być nawet 6 razy wyższa, a efektywność energetyczna 8 razy wyższa niż w przypadku innych rozwiązań dostępnych na rynku.

Huawei P30 Pro w dwóch nowych kolorach

Nowe wersje kolorystyczne smartfonów Huawei P30 Pro inspirowane są kolorami natury – „Mystic Blue” czerpie z barwy morza i odbitego w nim nieba, a „Misty Lavander” nawiązuje do koloru plaży o zachodzie Słońca. Dolna część obudowy telefonu wyróżnia się matową powierzchnią, odporną na pozostające odciski palców, natomiast górna została wykończona na wysoki połysk.

Huawei P30 Pro jest pierwszym na rynku smartfonem, który został wyposażony w peryskopowy zoom – umożliwia on wykonywanie zdjęć w niespotykanym dotąd zbliżeniu, przy użyciu 10-krotnego zoomu hybrydowego lub 50-krotnego zoomu cyfrowego. Poczwórny aparat główny, stworzony we współpracy z firmą Leica, wyposażony jest też w superczuły sensor, który umożliwia wykonywanie wysokiej jakości zdjęć nawet w słabych warunkach oświetleniowych. Huawei P30 Pro został uznany przez Europejskie Stowarzyszenie Obrazu i Dźwięku (EISA) za „Najlepszy Smartfon” w sezonie 2019-2020, czym powtórzył zeszłoroczny sukces swojego poprzednika – P20 Pro.

Huawei prezentuje WiFi Q2 Pro – ultraszybki router dla użytku domowego

Huawei WiFi Q2 Pro oferuje dwupasmowy, automatyczny wyboru sieci, niezakłócony roaming i automatyczną optymalizację kanałów, dzięki czemu pozwala użytkownikom korzystać z dostępu do inteligentnego Wi-Fi, które obejmie każdy zakątek domu. Nowe urządzenie Huawei znacznie poprawia ochronę przed zakłóceniami w sieci PLC, pozwala na szybki transfer danych, gwarantuje niskie opóźnienia oraz umożliwia obsługę nowych technologii, takich jak szerokopasmowe łącze 200 Mb/s oraz szerokopasmowe łącza światłowodowe.

Pełne pokrycie zasięgiem domu w formule plug-and-play

Huawei WiFi Q2 Pro idealnie sprawdzi się jako urządzenie do dzielenia sygnału internetowego w dużych, nawet kilkupiętrowych domach. Zwiększona wydajność działania od 50% do nawet 120% w stosunku do możliwości poprzedniego modelu pozwala na jeszcze lepsze przełamywanie barier fizycznych przez sygnał sieci.

Urządzenie nie wymaga skomplikowanej konfiguracji. Funkcja plug-and-play, pozwala na łatwe połączenie nawet z 15 satelitami, szybką synchronizację bazy oraz rozszerzone wsparcie sygnału. Dodatkowym atutem przy instalacji jest automatyczna identyfikacja portów WAN i LAN (która pozwala uniknąć pomyłki) oraz bezpośrednie pozyskanie hasła do starego routera. Dzięki temu w każdym pomieszczeniu w domu można niemal od razu po podłączeniu WiFi Q2 Pro cieszyć się doskonałą prędkością internetu.

Bezstratne połączenie szerokopasmowe 200 Mb/s

Trzecia generacja routera Huawei WiFi Q2 Pro rozwiązuje problem zakłóceń połączeń podczas transmisji sygnału sieciowego. Redukcja szumów sygnału oraz wysoka jakość połączeń pomiędzy routerami stacjonarnymi i satelitarnymi możliwa jest dzięki wykorzystaniu gigabitowego modemu PLC Huawei – Gigahome 5630 oraz innowacyjnej technologii PLC Turbo. W porównaniu z poprzednią wersją routera, Huawei WiFi Q2 Pro osiąga wyższe prędkości obsługi sieci oraz gwarantuje mniejsze opóźnienia.

Protokół IPv6 – większa ochrona, mniej opóźnień

Oparcie pracy Huawei WiFi Q2 Pro na protokole nowej generacji IPv6 gwarantuje większe bezpieczeństwo korzystania z sieci i ochronę prywatności użytkowników. Inaczej niż w protokole IPv4, zasoby adresów są w IPv6 praktycznie niewyczerpywalne. Losowe generowanie adresów IPv6 poprzez łączenie prefiksów IP nadanych przez dostawców sieci z adresami MAC urządzeń sprawia, że połączenie internetowe jest bardzo dobrze szyfrowane.

fot.Huawei

(pras.)

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *