Nowa partia na scenie politycznej

50925325_2255421264715024_5982800357116346368_n

fot: Facebook

Podczas wczorajszej konwencji na warszawskim Torwarze były poseł i były prezydent Słupska Robert Biedroń ogłosił powstanie nowej partii o nazwie „Wiosna”. „To my jesteśmy świeżością, to my jesteśmy tą wiosną, to my wniesiemy świeżość do polskiej polityki” – powiedział. Przedstawiono również projekty ustaw, które partia złoży na początku przyszłej kadencji Sejmu jeśli dostanie się do niego.

W konwencji udział wzięło 7 tysięcy osób. Podczas niej Robert Biedroń zaprezentował łącznie 13 projektów ustaw, które zostałyby złożone w razie znalezienia się „Wiosny” w parlamencie po jesiennych wyborach. Dotyczą one między innymi odejścia od spalania węgla kamiennego do 2035 roku, aborcji na żądanie do 12 tygodnia ciąży, utworzenia rzecznika praw przyrody oraz wzrostu pensji minimalnej, aby docelowo stanowiła 60% średniej krajowej.

R. Biedroń przedstawił również osoby, a którymi będzie współpracował. Jednym z nich jest Marcin Anaszewicz, szef sztabu ugrupowania i prezes Instytutu Myśli Demokratycznej – ośrodka myśli politycznej związanego z R. Biedroniem. Ma zajmować się restrukturyzacją państwa. Wśród przywódców partii są również były wiceszef Sojuszu Lewicy Demokratycznej Krzysztof Gawkowski oraz była radna warszawska Paulina Piechna-Więckiewicz.

Dzisiaj R. Biedroń wraz ze współpracownikami rozpoczyna objazd po Polsce. Zamierza spotykać się z wyborcami oraz promować swój program.