„Nowa Arena Programowa”, nowe pomysły PiS-u

Podziel się:

Fot. Facebook

 „Nowa Arena Programowa” – pod takim hasłem odbyła się dziś konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Podczas niej zaprezentowano pomysły programowe w pięciu różnych filarach. Wśród propozycji jest między innymi rozszerzenie programu Rodzina 500+ na każde dziecko oraz likwidacja PIT dla najmłodszych pracowników.

 Podczas konwencji swoje przemówienia mieli m.in. prezes partii Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, oraz wicepremier Beata Szydło. Ogłoszono „Nową piątkę” PiS, w której partia rządząca proponuje zmiany. Tą piątką są: rodzina, młodzi, praca, starsi i słabsi, infrastruktura. W każdym z tych filarów partia rządząca ma swoją propozycję zmian.

 W kategorii „rodzina” Prawo i Sprawiedliwość proponuje rozszerzenia programu Rodzina 500+ tak, aby obejmował on każde dziecko. Obecnie 500 złotych jest wypłacane rodzicom dopiero na drugie dziecko, a na pierwsze jeśli dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 800 złotych lub 1200 złotych w przypadku dziecka z niepełnosprawnościami.

 W filarze „młodzi” PiS ma pomysł likwidacji podatku dochodowego dla osób poniżej 26. roku życia. Jeśli chodzi o „pracę”, to partia rządząca proponuje obniżenie jej kosztów.

 Kolejną propozycją Prawa i Sprawiedliwości jest wprowadzenie trzynastej emerytury w wysokości 1100 złotych (filar „starsi i słabsi”). Z kolei ostatnia kategoria, „infrastruktura”, obejmuje pomysł przywrócenia połączeń autobusowych PKS między powiatami i gminami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *