Niespotykany wypadek – pilot prywatnego odrzutowca zginął uderzony drzwiami od samolotu.

Podziel się:

Zdjęcie ilustracyjne fot.Pixabay 

Do niecodziennego i tragicznego w skutkach wypadku doszło w na lotnisku  Kittila w północnej Finlandii.Pilot który przygotowywał prywatny odrzutowiec do lotu  poniósł śmierć na miejscu , po tym jak drzwi które odłączyły się od samolotu uderzyły go z dużą siłą.

Odrzutowiec Gulfstream G150, zwykle wykorzystywany do lotów prywatnych, przybył z Moskwy na lotnisko Kittila w północnej Finlandii, informuje miejscowa gazeta Lapin Kansa. W czwartek przygotowywano go do następnego lotu z popularnego kurortu w regionie Laponii do Jekaterynburga w Rosji.

Fińskie władze badają dziwaczny incydent, w którym pilot zgninął przez przygniatające go drzwi , które odłączyły się od samolotu.

 

Samolot, który może pomieścić 20 pasażerów, był pusty, gdy kapitan, drugi pilot i stewardesa wsiedli do samolotu w celu kontroli przed lotem. W tym momencie drzwi odłączyły się od kadłuba i uderzyły w pilota z taką siłą, że 50-letni mężczyzna zginął na miejscu, podczas gdy części drzwi zostały znalezione jakieś dziesięć metrów od samolotu, mówią śledczy.

Opisując śmiertelny wypadek jako „bardzo wyjątkowy”, władze fińskie  uważają za główną przyczyną była  awaria techniczna. Skontaktowali się z urzędnikami w Austrii, gdzie samolot jest zarejestrowany, a także z amerykańskimi producentami samolotów.

(RT.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *