Niesamowita akcja Gdańszczanki dla WOŚP , miał być tysiąc a jest już ponad 4,5 mln złotych !

capture-20190122-095021

fot.kadr YT

Patrycja Krzymińska która zorganizowała na Facebooku zbiórke ,chciała symbolicznie kontynuować zbiórkę do symbolicznej puszki zmarłego tragicznie Pawła Adamowicza. Prezydent Gdańska pobił swój  rekord i zebrał 5,6 tys, zł. Dziewczyna organizując zbiórke chciała dorzucić ,,symboliczne,,1000 zł. 

Zbiórka pieniędzy rozrosła się na skalę  nie tylko ogólnopolską wpłacają również ludzie z zagranicy , a datki przerosły oczekiwania Patrycji ludzie zaczęli wpłacać masowo i zebrana kwota cały czas rośnie w bardzo szybkim tempie !. Zbiórka ma się zakończyć w dniu dzisiejszym.

Jeszcze wczoraj suma zmieniała się w błyskawicznie  w wirtualnej puszce ok. godz. 13 było ponad 1,5 mln zł. O godz. 17.30 było już blisko 2 mln zł ! Obecna suma to już ponad 4,5  mln zł i cały czas rośnie !

Wiele osób zostawia swoje komentarze z niedowierzaniem na stronie zbiórki :

nie kończcie dzisiaj tej zbiórki. Pociąg dopiero się rozpędził a jutro dobijemy do 10 baniek…

Ludzie, co tu się dzieje? Jak sprawdzałam przy śniadaniu 2 godziny temu, to było 3.75… Dokładam się grzecznie i pozdrawiam z Kopenhagi

Jurek Owsiak na konferencji prasowej odniósł się do spontanicznej zbiórki Patrycji i podziękował w pięknym geście ,a kwota ta zostanie dopisana do rozliczenia Prezydenta Pawła Adamowicza zgodnie z życzeniem Patrycji. Środki zebrane w tej zbiórce wykorzystane zostaną na zakup sprzętu medycznego dla Gdańska, m.in. karetki noworodkowej.

fot. facebook