Nie chcą rezygnacji Owsiaka

Podziel się:

Wielu Polaków, w tym artyści, sprzeciwia się decyzji Jerzego Owsiaka o rezygnacji z kierowania Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy i chce jego pozostania na tym stanowisku.

Owsiak złożył rezygnację z funkcji szefa WOŚP-u w poniedziałek, tuż po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który podczas niedzielnego finału Orkiestry został raniony nożem. „Składam rezygnację z funkcji szefa fundacji, czyli z prezesa zarządu WOŚP” – oświadczył. Ta decyzja jednak wzbudziła sprzeciw wśród wielu Polaków. Wpisami o treści m.in. „#muremzajurkiem”, czy „#Jurekzostań” na portalach społecznościowych wyrażają w internecie pragnienie, aby Owsiak pozostał na swoim stanowisku.

Wśród osób, które włączyły się w akcję, są między innymi zwyciężczyni ostatniej edycji Eurowizji Junior Roksana Węgiel oraz przewodnicząca fundacji „Mimo Wszystko” Anna Dymna, która w oświadczeniu napisała: „Jurek jest nam wszystkim bardzo potrzebny”. Do apelu dołączyli również europosłowie PO oraz PSL. Do pozostania na stanowisku szefa WOŚP Jerzego Owsiaka wezwała także szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska. Z kolei przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki powiedział: „Rezygnowanie z czynienia dobra pod impulsem emocji jest nieroztropne”.

Po rezygnacji Owsiaka funkcję prezesa zarządu fundacji pełni jej wiceprezes Piotr Burczyński.

red.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *