Nie chcą rezygnacji Owsiaka

Owsiak

Wielu Polaków, w tym artyści, sprzeciwia się decyzji Jerzego Owsiaka o rezygnacji z kierowania Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy i chce jego pozostania na tym stanowisku.

Owsiak złożył rezygnację z funkcji szefa WOŚP-u w poniedziałek, tuż po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który podczas niedzielnego finału Orkiestry został raniony nożem. „Składam rezygnację z funkcji szefa fundacji, czyli z prezesa zarządu WOŚP” – oświadczył. Ta decyzja jednak wzbudziła sprzeciw wśród wielu Polaków. Wpisami o treści m.in. „#muremzajurkiem”, czy „#Jurekzostań” na portalach społecznościowych wyrażają w internecie pragnienie, aby Owsiak pozostał na swoim stanowisku.

Wśród osób, które włączyły się w akcję, są między innymi zwyciężczyni ostatniej edycji Eurowizji Junior Roksana Węgiel oraz przewodnicząca fundacji „Mimo Wszystko” Anna Dymna, która w oświadczeniu napisała: „Jurek jest nam wszystkim bardzo potrzebny”. Do apelu dołączyli również europosłowie PO oraz PSL. Do pozostania na stanowisku szefa WOŚP Jerzego Owsiaka wezwała także szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska. Z kolei przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki powiedział: „Rezygnowanie z czynienia dobra pod impulsem emocji jest nieroztropne”.

Po rezygnacji Owsiaka funkcję prezesa zarządu fundacji pełni jej wiceprezes Piotr Burczyński.

red.