Nadav Kander uhonorowany nagrodą Sony World Photography Awards 2019 za wybitny wkład w fotografię

Podziel się:

fot.org

World Photography Organisation ogłosiło, że tegoroczną Nagrodę za wybitny wkład w fotografię w konkursie Sony World Photography Awards otrzyma Nadav Kander.

17 kwietnia, w czasie ceremonii wręczenia nagród w Londynie, artysta zostanie uhonorowany za wszechstronność i znaczący wpływ na medium, jakim jest fotografia. Obszerny wybór prac Nadava Kandera znajdzie się na wystawie Sony World Photography Awards 2019, czynnej od 18 kwietnia do 6 maja w londyńskim Sommerset House. Dzięki temu publiczność będzie miała wyjątkową okazję obejrzenia w jednym miejscu siedmiu cykli prac Kandera, wśród których znajdą się między innymi portrety, studia postaci, pejzaże i filmy.

Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie spotkanie z laureatem. Odbędzie się ono w czwartek 18 kwietnia, a poprowadzi je William A. Ewing. W albumie poświęconym konkursowi Sony World Photography Awards 2019 znajdzie się natomiast esej Davida Campany’ego o twórczości Kandera, a także wybór fotografii artysty.

— Nagroda za wybitny wkład w fotografię to dla mnie wielkie wyróżnienie — mówi Nadav Kander. — Oznacza ona, że jestem dla innych inspiracją, a trudno mi sobie wyobrazić większy komplement. Jestem zaszczycony, że dołączam do grona wcześniejszych laureatów tej nagrody, a jeśli rzeczywiście zainspirowałem kogoś do głębszych poszukiwań i bardziej autentycznej fotografii, to czuję się uhonorowany podwójnie. Chciałbym także podziękować firmie Sony i World Photography Organisation za tę wspaniałą platformę.

Zdjęcia artysty dostępne są na press.worldphoto.org

Przyjmując nagrodę Za wybitny wkład w fotografię Nadav Kander dołączył do znakomitego grona jej laureatów, które tworzą między innymi Candida Höfer, Martin Parr, Elliott Erwitt, William Klein, Eve Arnold i Mary Ellen Mark. Przegląd prac Kandera na wystawie Sony World Photography Awards 2019 przygotowano we współpracy z Flowers Gallery w Londynie i Nowym Jorku. Od 4 kwietnia do 25 maja 2019 r. we Flowers Gallery w Nowym Jorku czynna będzie indywidualna wystawa Nadav Kander: Dark Line – The Thames Estuary (Nadav Kander: Ciemna linia — ujście Tamizy).

Wystawa Sony World Photography Awards 2019

Prace Nadava Kandera zostaną zaprezentowane w londyńskim Somerset House na wystawie Sony World Photography Awards 2019.

Wystawa ta jest okazją do poznania najlepszych ubiegłorocznych projektów fotograficznych i pojedynczych zdjęć autorstwa artystów z całego świata, które nagrodzono w konkursach SWPA 2019.

Pokazanych zostanie ponad 800 zdjęć zwycięzców i finalistów czterech głównych konkursów Sony World Photography Awards: profesjonalnego, otwartego, młodzieżowego i studenckiego. Prace te reprezentują szerokie spektrum stylów fotograficznych i tematów. O światowej randze i znaczeniu konkursu świadczy towarzyszące mu zainteresowanie: na tegoroczną edycję SWPA wpłynęło 327 000 zgłoszeń ze 195 krajów i terytoriów z całego świata.

Poza wystawą główną przygotowano także ekspozycję prac fotografów, którzy w 2018 r. otrzymali stypendia w ramach programów profesjonalnego, studenckiego i Sony Alpha Female, a także zdjęcia finalistów i laureatów konkursu ZEISS Photography Award 2019. Pokazany zostanie także wybór prac z projektu The Swap: wspólnej inicjatywy World Photography Organisation i platformy Creativehub, w ramach której członkowie międzynarodowej społeczności fotograficznej wymieniali się odbitkami i wydrukami swoich prac.

Po premierze w Londynie wystawa Sony World Photography Awards 2019 rozpocznie światowe tournée — między innymi do Japonii, Niemiec i Włoch.

Informacje praktyczne o nadchodzących wydarzeniach:

Wystawa Sony World Photography Awards 2019

Miejsce:  Somerset House, Londyn

Daty:  18 kwietnia — 6 maja 2019 r.

Godziny otwarcia: Poniedziałek – piątek: 10:00-21:00 / sobota – niedziela: 10:00-20:00

Bilety:  8 – 14 funtów / Bilet łączony na wystawę i rozmowę w Nadavem Kanderem — 25 funtów

Rezerwacje:  worldphoto.org/2019exhibition

Nadav Kander, rozmowa z artystą

Miejsce:  The Edmond J Safra Lecture Theatre, King’s College London, The Strand

Data:  Czwartek 18 kwietnia

Godziny:  19.00 — 20.30

Bilety:  Bilet łączony na wystawę i spotkanie — 25 funtów

Rezerwacje:  worldphoto.org/2019exhibition

(org.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *