Miłosz Bogdanowski kapitanem esportowej Drużyny Narodowej.

Podziel się:

fot.Jacek Prądzyński 

Miłosz „miłosz 93” Bogdanowski, zawodnik Legii eSports i najbardziej utytułowany gracz w Polsce w FIFA, został mianowany kapitanem esportowej reprezentacji Polski dzięki podjętej dziś inicjatywie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej pana Andrzeja Dudy. Polska jest pierwszym krajem w regionie Europy Środkowej, która utworzyła drużynę narodową.

– To wielkie wyróżnienie i zaszczyt dla mnie i Legii eSports. Dziękuję za zaufanie ze strony Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i powierzenie mi tej ekscytującej, ale również odpowiedzialnej misji. Jestem przekonany, że powstanie esportowej reprezentacji Polski będzie nowym impulsem dla rozwoju i popularyzacji tej dyscypliny. Będziemy godnie reprezentować biało-czerwone barwy na arenie międzynarodowej – mówi Miłosz Bogdanowski.

Legia eSports została utworzona w 2016 roku i była pierwszą sekcją sportów wirtualnych przy klubie piłkarskim w Polsce. Miłosz Bogdanowski jest czterokrotnym i aktualnym Mistrzem Polski. Jako kapitan Drużyny Narodowej wraz z Jakubem „cyanide” Mikołajewskim będzie odpowiedzialny m.in. za skompletowanie pełnej drużyny.

(org.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *