Mieszkańcy polskich miast uczcili pamięć prezydenta Adamowicza. „The Sound of Silence” w Krakowie (ZDJĘCIA)

50086347_10156152880861270_4810088974649393152_n

fot.

W Bazylice Mariackiej w sobotę, 19 stycznia, odbyła się msza pogrzebowa zmarłego tragicznie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Wydarzenia z gdańskiej świątyni obserwowali na telebimach mieszkańcy w innych miastach. Przynoszono kwiaty i znicze.

Warszawie mieszkańcy stolicy żegnali prezydenta Adamowicza przed Zamkiem Królewskim, gdzie ustawiony był duży telebim, na którym mogli śledzić uroczystości pogrzebowe z Gdańska. Przed godz. 12.00 hejnalista z wieży Zamku Królewskiego odegrał hejnał Gdańska. Znicze od mieszkańców Warszawy odbierali harcerze.

 fot. R.Motyl 

fot. R.Motyl 

Kraków myślami z Gdańskiem… W obliczu żałoby i ku pamięci ś.p. Prezydenta Pawła Adamowicza krakowianie spotkali się na Rynku Głównym.

Dźwięki „The Sound of Silence”, które popłynęły z Wieży Mariackiej zaraz po hejnale zagrały Iwona Gorej oraz Aneta Bąkiewicz – trębaczki z Krakowskiej Orkiestry Staromiejskiej.

fot. Łukasz Cioch

fot.Bogusław Świerzowski

W zadumie i ze łzami w oczach Polska pożegnała Pawła Adamowicza. Prezydent Gdańska został pochowany w Bazylice Mariackiej. W ostatniej drodze towarzyszyli mu także poznaniacy, którzy transmisję z pogrzebu śledzili na telebimie na placu Wolności.

fot.UMP

Łodzianie żegnają prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza.
fot.UMŁ
Katowicach zorganizowano akcję „Katowice z Gdańskiem”. Zebrano 13 tys. zł. Zgodnie z wolą rodziny tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza cała kwota zostanie przekazana na konta Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i hospicjum ks. Dutkiewicza.
fot.UMK

Zielona Góra solidarna z Gdańskiem.

Fot. Łącznik Zielonogórski

 

Na Starym Rynku w Elblągu stanął telebim, na którym transmitowana była uroczystość pogrzebowa

fot.UME

 

Telebim w Bydgoszczy. Mieszkańcy żegnają prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.Telebim w Bydgoszczy. Mieszkańcy żegnają prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

(UMB.)