Manifestacja poparcia dla abp Jędraszewskiego – modlitwa pod Oknem Papieskim

Podziel się:

Fot.własne

Arcybiskup krakowski Marek Jędraszewski ostatnio wzbudził oburzenie kazaniem, w którym mocnymi słowami skrytykował ideologię LGBT+. Wywołał nimi demonstracje sprzeciwu, jednak także zdobył wyrazy uznania. Dziś w Krakowie odbyła się manifestacja poparcia dla metropolity.

Około 2000 osób zebrało się pod Oknem Papieskim w Krakowie, aby wyrazić poparcie dla krakowskiego metropolity arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Przez ponad godzinę odmawiano modlitwy w intencji duchowego, a także w intencji Ojczyzny.

Pod koniec odczytano “Odezwę polskich katolików do władz duchownych i świeckich”, w której wspomniano o aktach przemocy wobec kapłanów oraz o profanacjach miejsc kultu religijnego i cmentarzy. Wezwano również władze do skutecznego przeciwstawienia się działaniom antychrześcijańskim. “My, polscy katolicy, żądamy od prezydenta, rządu, parlamentarzystów, sądów i prokuratury stanowczego przeciwstawienia się tym, którzy walczą z chrześcijaństwem, z Kościołem, z polską tradycją i moralnością! […] Którzy chcą deprawować nasze dzieci!” – podkreślono.

W wydarzeniu uczestniczyły osoby nie tylko z Krakowa, ale i z innych miejscowości, także spoza archidiecezji krakowskiej. W tłumie było widać transparenty m.in. z Gdańska i Łasku, a nawet pojedyncze flagi Stanów Zjednoczonych.

Abp Jędraszewski wywołał kontrowersje 1 sierpnia swoimi słowami wypowiedzianymi podczas mszy z okazji rocznicy wybuchu powstania warszawskiego. Podczas homilii powiedział: “Czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska, chcąca opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa“. Ta wypowiedź została przez niektóre środowiska nazwana “homofobiczną” i wywołała ich protesty. Z drugiej strony, arcybiskup zdobywa poparcie. Na stronie Popieramy.pl wyraziło je już ponad 45 tysięcy osób.

2 dni temu w wywiadzie dla Radia Maryja abp Jędraszewski sprecyzował, że chodziło jemu o ideologię LGBT+, a nie o obrażanie konkretnych osób. “Kościół nie potępia ludzi – Kościół potępia zło” – powiedział.

(mat.włas.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *