Małopolskie : Pościg za 15 – latkiem który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Podziel się:

fot.Policja 

 Nocny pościg za kierowcą samochodu, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Piratem drogowym okazał się 15 – latek, który na przejażdżkę zabrał swojego o rok starszego kolegę.

Do ujęcia nieletniego doszło w nocy z 20/21 stycznia 2019, kiedy policjanci z zatorskiego komisariatu patrolowali rejon Gminy Przeciszów.

Zainteresowanie funkcjonariuszy  wzbudził jadący ulicą Podlesie samochód marki Ford, którego kierowca na widok radiowozu nagle skręcił w boczną uliczkę. Policjanci podejrzewając, że kierowca w ten sposób próbował uniknąć kontroli, natychmiast pojechali za pojazdem, dając sygnały do zatrzymania się . Niestety kierowca, w dalszym ciągu nie reagował, lecz jadąc z nadmierną prędkością stracił panowanie nad pojazdem i wjechał na pole uprawne.

Policjanci błyskawicznie zachowując względy bezpieczeństwa podbiegli do pojazdu. Okazało się, że za kierowcą forda siedział 15-letni mieszkaniec Przeciszowa. Chłopak na nocną przejażdżkę samochodem rodziców zabrał swojego 16-letniego kolegę. Obaj nastolatkowie trafili do komisariatu Policji,  z którego odebrali ich rodzice. Stwierdzili oni również, że nie wiedzieli, iż synowie zamiast spać wyszli z domu.

Materiały w sprawie czynów których dopuścił się nastolatek policjanci przekazali do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu Wydziału ds. Rodzinnych i Nieletnich, który podejmie dalsze decyzje w stosunku do nieletniego.

(KWPK.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *