Małopolska : pędził 170 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

Podziel się:

fot.Policja 

Policjanci weryfikując zgłoszenie z mapy zagrożeń ujawnili pirata drogowego, który przekroczył dozwoloną prędkość o 121 km/h!

Ponad 170 km/h miał na liczniku 20-letni mieszkaniec gminy Siepraw, który wpadł wczoraj w ręce policjantów z myślenickiej drogówki na odcinku drogi krajowej nr 955 w Jaworniku, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

 

W niedzielę po godz. 19 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP Myślenice w związku ze zgłoszeniami z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa prowadzili kontrole prędkości na odcinku DK955 w Jaworniku.  W pewnym momencie dostrzegli jadącego z dużą prędkością w kierunku Rudnika osobowego volkswagena.  Na wyświetlaczu urządzenia mierzącego prędkość pojazdów pojawił się wynik 171 km/h! Pomiaru dokonano w terenie zabudowanym, gdzie ograniczenie prędkości to 50 km/h.

Kierowcą okazał się 20-letni mieszkaniec gminy Siepraw. Za popełnione wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem. Dodatkowo za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące. Na konto kierującego wpłynie także 10 punktów.

(KWPK)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *