List z groźbami oraz repliką naboju wysłany do Prezydenta Miasta Krakowa – 28 latek zatrzymany.

Podziel się:

Przezydent Miasta Krakowa prof. Jacek Majchrowski fot.Łukasz Nowak

List  z groźbami oraz z zawartością  repliki  naboju wpłynął do krakowskiego magistratu ,   pod adresem Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

Jak informuje  Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie  w piątek  do krakowskiego magistratu wysłano list  z groźbami oraz zawartością  repliki  naboju , który  skierowany był w stronę Prezydenta Miasta Krakowa.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu KMP w Krakowie prowadząc intensywne czynności operacyjne wytypowali  osobę odpowiedzialną za skierowanie gróźb  pod adresem Prezydenta Miasta Krakowa.

Policjanci ustali, że wytypowany sprawca przebywa w Warszawie. Dzisiaj rano  stołeczni policjanci – poinformowani przez nas i poproszeni o pomoc w tej o sprawie – zatrzymali  28 – letniego krakowianina.

Mężczyzna zostanie dziś przewieziony do Krakowa. Prawdopodobnie jutro zostanie przesłuchany. Rozważane jest przedstawienie mu zarzutów (z art. 224 § 2 kk) dot. kierowania gróźb pod adresem  funkcjonariusza publicznego i wymuszanie czynności urzędowych –   za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWPK)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *