Kraków : Na policyjnym parkingu stoją łodzie motorowe. Funkcjonariusze szukają ich właścicieli.

Podziel się:

fot.Policja 

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie poszukują właściciela lub właścicieli dwóch łodzi motorowych, które jak wynika z posiadanych przez funkcjonariuszy informacji, najprawdopodobniej pochodzą z kradzieży. Do Krakowa łodzie przywiezione zostały przez 34-latka, które zakupił je po okazyjnej cenie i bez dokumentów  w Wielkiej Brytanii.

Trzy łodzie motorowe trafiły na policyjny parking 7 maja br. zaraz po wspólnej akcji policjantów katowickiego zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji, policjantów z Wydziału dw. Z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie oraz z Komisariatu Policji V w Krakowie. Funkcjonariusze ujawnili je na terenie jednej z posesji w Tyńcu. Motorówki i przyczepy  do ich przewożenia według posiadanych informacji miały bowiem pochodzić z przestępstwa. Mundurowi zatrzymali do sprawy 34-latniego posiadacza łodzi. Funkcjonariuszom, tłumaczył się, że motorówki zakupił w Wielkiej Brytanii po okazyjnej cenie. Nie miał jednak żadnych dokumentów na temat pochodzenia tych motorówek, ich silników i przyczep. 34-latkowi postawiono zarzut paserstwa umyślnego, za co grozi kara do lat 5 pozbawienia wolności.

W trakcie wykonywanych czynności policjanci ustalili, że jedna z łodzi motorowych (V 6215) z przyczepą  skradziona została na terenie Austrii. Obecnie trwają czynności zmierzające do przekazania jej właścicielowi.

W dalszym toku dochodzenia  policjanci prowadzą czynności zmierzające do ustalenia właścicieli pozostałych dwóch motorówek i przyczep widocznych na zamieszczonych zdjęciach. Osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o niezidentyfikowanych jeszcze łodziach proszone są o kontakt z krakowską komendą miejską – tel. 12 61 52 908  lub zgłoszenie się do najbliższej jednostki Policji.

(kwpk)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *