Kraków myślami z Gdańskiem: Pożegnanie Pawła Adamowicza utworem „The Sound of Silence”

4 (2)

fot.UMK

Kraków łączy się z pogrążonym w smutku Gdańskiem po morderstwie prezydenta Pawła Adamowicza. Na budynkach Urzędu Miasta Krakowa wiszą flagi miejskie z kirem, a na czas ogłoszonej przez prezydenta RP żałoby narodowej zaplanowano inne symboliczne gesty solidarności z gdańszczanami. 

W dniu pogrzebu prezydenta o godz. 12.00, po hejnale z Wieży Mariackiej zabrzmi utwór „The Sound of Silence”. Będzie to okazja, by wszyscy krakowianie i goście spotkali się na Rynku i wspólnie pożegnali zmarłego w tragicznych okolicznościach Pawła Adamowicza.

Od piątkowego popołudnia na wieży ratuszowej wisieć będzie flaga z napisem „Kraków myślami z Gdańskiem”. To samo hasło będzie wyświetlane na TAURON Arenie Kraków (w piątek w godz. 15.30-22.00, w sobotę w godz. 9-19) oraz w autobusach i tramwajach. Ponadto w piątek i sobotę na pojazdach KMK będą umieszczone flagi państwowe z kirem.

W nocy z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę barwami Gdańska zaświecą: Centrum Kongresowe ICE Kraków, kładka o. Bernatka, Pawilon Wyspiańskiego, wieża ratuszowa i estakada tramwajowa Wielicka-Lipska.

Żałoba narodowa będzie trwać od piątku, od godz. 17.00 do soboty, do godz. 19.00 – to jest od momentu wyprowadzenia trumny do Bazyliki Mariackiej w formie pochodu ulicami miasta. W jej trakcie na budynku magistratu pojawi się flaga państwowa przepasana kirem.

UMK.