Krakow Live Festival 2019 poznaliśmy pierwszych artystów.

Podziel się:

fot.org 

Już prawie wiosna – czas obudzić się ze snu zimowego. Krakow Live Festival powraca w 2019 roku w dniach 16 i 17 sierpnia. Znamy pierwszych artystów tego festiwalu – Post Malone, Macklemore, DJ Snake i Years & Years.

POST MALONE

Pierwszym headliner Krakow Live Festival 2019 jest obecnie jednym z największych nazwisk w muzyce pop i spektakularnym sukcesem komercyjnym ostatnich lat. Post Malone, 23-letni raper i piosenkarz, urodził się w Syracuse w stanie Nowy Jork, ale wkrótce po przeprowadzce do Teksasu wraz z rodziną. Od 2016 roku i wydania debiutanckiego albumu „Stoney”, Post Malone zagłębia się w rap, rock, pułapkę, a nawet kraj. Chociaż kombinacja tych gatunków może być dla wielu zniechęcającym zadaniem, zaskakująco dobrze. Wydany w ubiegłym roku album „Beerbongs & Bentleys” w wielu krajach znalazł się na szczycie listy albumów i przyniósł mu 4 nominacje do nagrody Grammy, a single „Rockstar” i „Psycho” wspięły się na pierwsze miejsca w amerykańskich listach przebojów. To jednak nie koniec sukcesów artysty. Jednym z największych hitów ubiegłego roku był „Sunflower”, który znalazł się na ścieżce dźwiękowej „Spider-Man: Into the Spider-Verse”. W lutym Post Malone był drugim najpopularniejszym artystą na świecie według Spotify!

MACKLEMORE

Amerykański raper oficjalnie zadebiutował w 2005 r. Albumem „The Language of My World”. Rok później poznał Ryana Lewisa. Ich przyjaźń i wspólna miłość do muzyki zaowocowały współpracą, która do tej pory przyniosła dwa albumy – „The Heist” i „This Unruly Mess I Made” oraz takie utwory jak „Can not Hold Us” czy „Thrift Shop”, autorstwa wielu uważało jedno z największych przebojów tej dekady. W 2017 roku wydał swój drugi solowy album „Gemini”, który zawierał Offset, Kesha, Skylar Gray i Lil Yachty. W ubiegłym roku nagrał utwór z Rudimentalem – „These Days”.

DJ SNAKE

Francuski DJ jest obecnie jednym z najbardziej poszukiwanych producentów na świecie, co nie jest zaskakujące, patrząc na historię jego osiągnięć. Przez dekadę był odpowiedzialny za piosenki i albumy, które dominowały na światowych listach przebojów. Jego pierwszym sukcesem była koprodukcja albumu „Born This Way” Lady Gagi, za który został nominowany do nagrody Grammy. Kolejnym punktem zwrotnym w jego karierze była piosenka „Turn Down for What” nagrana z Lil Jon. Napisał go w 2015 roku, kiedy to był współproducentem „Lean On” – jednego z największych hitów XXI wieku, nagranego z udziałem Major Lazer i MØ. Sam film obejrzano ponad 2,5 miliarda razy od dzisiaj. A teledysk do „Taki Taki” (z Seleną Gomez, Ozuną i Cardi B) – jednym z największych hitów w zeszłym roku – był oglądany ponad miliard razy.

YEARS & YEARS

Ich debiutancki album „Communion” (2015) był znakomitą, odświeżającą mieszanką popu, R & B i electroniki, bogato czerpiącą z lat 80. i 90. XX wieku. Wydanie zadebiutowało na pierwszym miejscu listy Top 40 w Wielkiej Brytanii, a dzięki piosenkom „King”, „Shine” lub „Desire” zyskało status najszybciej sprzedającego się debiutu roku w Wielkiej Brytanii. Ważnym czynnikiem rosnącej popularności grupy była także ekspresja wokalisty. Olly Alexander, będąc niezwykle barwnym frontmanem, nie boi się śpiewać o seksualności, relacjach międzyludzkich czy depresji. W ubiegłym roku Years & Years powrócili z albumem „Palo Santo”, a piosenki „Sanctify” i „If you’re Over Me” potwierdziły, że wciąż są w stanie robić hity.

 

Krakow Live Festival 2019 odbędzie się  16-17 sierpnia na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego.

Bilet 2-dniowy – 369 PLN (ok. 85 €)

Bilet 2-dniowy + camping – 429 PLN (ok. 99 €)

Bilety dostępne na stronie www.altersklep.pl lub www.ebilet.pl

(org.)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *