Kraków: koncert ,,Gwiazdy Wolności,, Kayah ,Grzegorz Hyży ,Andzrej Piseczny i inni zagrają na Placu Szczepańskim (Wstęp wolny)

Podziel się:

fot.pras.KBF 

15 maja na placu Szczepańskim odbędzie się prawdziwe święto wolności. Z okazji 15. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej i 30. rocznicy wyborów z 4 czerwca 1989 r.

Plejada muzycznych gwiazd, mieszkańcy i goście będą mieli okazję przypomnieć sobie jak ważna w życiu Polski, Polaków i całej Europy jest wolność. W koncercie zatytułowanym „Gwiazdy wolności” polskie przeboje z ważnym przesłaniem wykonają m.in. Kayah, Andrzej Piaseczny, Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk, Grzegorz Hyży czy Gromee.

Muzyka łagodzi obyczaje i zbliża ludzi. Podobnie jest z ideą wolności, która przyświecała twórcom wydarzenia. To właśnie wolność będzie tematem przewodnim koncertu „Gwiazdy wolności”, którym świętować będziemy dwie ważne rocznice – 15 lat Polski w Unii Europejskiej i 30 lat od pamiętnych częściowo wolnych wyborów z czerwca 1989 roku. W koncercie uczcimy również tych, którzy o naszą wolność walczyli i głośno się o nią upominali. Bez haseł i polityki przypomnimy jak ważna jest wolność w naszej codzienności.

W trakcie koncertu osobowości kultury, sportu i mediów podzielą się z uczestnikami swoimi refleksjami na temat wolności i jej różnych aspektów. Wolnościowe przesłanie będą niosły również piosenki, które prócz własnych przebojów, wykonają gwiazdy polskiej sceny muzycznej. W koncercie wystąpią Kayah, Andrzej Piaseczny, Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk, Grzegorz Hyży, Ania Karwan, Margo oraz krakowscy artyści: Gromee, Janusz Radek i Chłopcy z Placu Broni.

fot.org

Ze sceny popłyną m.in. tak ważne dla Polaków utwory jak m.in.: „Wolność” Marka Grechuty, „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena, „Tolerancja” Stanisława Soyki, „Nie pytaj o Polskę” Obywatela G.C., „Arahja” Kultu czy „Mówię Ci, że…” Tiltu. W finale koncertu Chłopcy z Placu Broni z wszystkimi artystami wykonają wspólnie przebój „Kocham wolność” autorstwa Bogdana Łyszkiewicza. Wykonawcom będzie towarzyszył zespół pod kierownictwem muzycznym Leszka Biolika i Bartka Kapłońskiego.

Początek koncertu o godz. 20.30. Wstęp wolny.

(umk.)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *