Junior Eurowizja 2019 odbędzie się w Krakowie !

Podziel się:

fot.Łukasz Nowak 

W czwartkowy wieczór dyrektor generalny EBU (European Broadcasting Union), w wywiadzie telewizyjnym  zdradził że tegoroczna edycja Eurowizji Junior 2019 odbędzie się w Krakowie. Narazie nie jest znana data wydarzenia, które odbędzie się w Tauron Arenie Kraków  w listopadzie.

Junior Eurowizja 2019  w Krakowie !

Noel Curran, dyrektor generalny EBU: To prawda, TVP będzie organizatorem Konkursu Eurowizji dla Dzieci. Konkurs ten rozwija się z roku na rok, jeżeli chodzi o publiczność, liczbę uczestników, jeżeli chodzi o jakość. To jest bardzo istotne wydarzenie. Cały czas zastanawiamy się, jak pozyskać młodych odbiorców, a tutaj mamy platformę, dzięki której możemy zyskać miliony, a nawet dziesiątki milionów młodych odbiorców w całej Europie. Jest to fantastyczne wydarzenie, które odbędzie się w Krakowie i nie mogę się doczekać. Tym bardziej, że na pewno będę tam obecny. Ale jak mówię: to wydarzenie, które ciągle się rozwija. Publiczność coraz liczniejsza, coraz więcej krajów chce uczestniczyć w tym konkursie. Jest to wydarzenie, które w pełni popieramy i chcemy, aby się rozwijało. To wydarzenie jest również bardzo mocno obecne w świecie cyfrowym, co jest nie do przecenienia z uwagi na grupę młodych odbiorców, także jest to bardzo ekscytujące. Jestem bardzo zadowolony, że Telewizja Polska będzie organizowała ten konkurs i nie mogę się doczekać, aż przyjadę do Polski.

Oczywiście pamiętamy niedawny sukces naszej młodej woklaistki Roksany Węgiel , która w pięknym stylu zwyciężyła Jnior Eurowizje 2018 w Mińsku. To dzięki temu zwycięstwu mogliśmy się ubiegać o zorganizowanie konkursu w 2019 roku .

Po konkursie Junior Eurowizji 2018 w Mińsku  Prezes TVP Jacek Kurski zadeklarował  pełną gotowość organizacji konkursu w naszym kraju.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *