Incydent na stoku ,,Narciarz,, złamał dziecku nogi. Policja szuka sprawcy 5 tyś nagrody.

Podziel się:

fot.Policja 

Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie wyznaczył nagrodę w wysokości 5.000 zł za informację, która przyczyni się do identyfikacji narciarza, najprawdopodobniej sprawcy wypadku do jakiego doszło w Białce Tatrzańskiej. W wypadku poszkodowane zostało 6-letnie dziecko, które doznało złamania kończyn dolnych.

Tatrzańscy policjanci w poniedziałek po zakończeniu ferii zimowych zostali powiadomieni o wypadku do którego doszło w piątek o 12.20 na stoku narciarskim nr 9 Kotelnicy Białczańskiej.

Z ustaleń policjantów wynika, że doszło tam do zderzenia dwóch narciarzy na stoku. Mężczyzna zjeżdżający w dół z impetem uderzył w 6-latka, który uczył się jeździć na ratach pod nadzorem ojca.

Narciarz nawet nie zatrzymał się aby sprawdzić czy coś dziecku się stało  i odjechał bez słowa. Rodzic dziecka wezwał ratowników TOPR-u, którzy udzielili rannemu pierwszej pomocy, unieruchomili złamane kończyny, a następnie bezpiecznie przetransportowali je do czekającej już karetki pogotowia.

Osoby, które widziały ten wypadek lub posiadają jakąkolwiek wiedzę na temat jego przebiegu albo  tożsamości poszukiwanego narciarza prosimy o kontakt z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem pod nr tel.  18 20 23 400.  Informacje można przekazywać także anonimowo.

(KWP.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *