Holenderski turysta pobity w Indiach. Robił zakupy tęczową kartą .Napastnicy myśleli, że jest gejem.

Podziel się:

fot.Twitter  Bung 

29-letni Holender został napadnięty w Indiach po tym, jak zapłacił swoją tęczową kartą Bunq, bank potwierdził na Twitterze, a firma Travel Assist, firma, która zapewniła mu ubezpieczenie podróżne, potwierdziła NOS.

Jak informują holenderskie media nltimes.nl holenderski podróżnik został zaatakowany przez grupę mężczyzn, którzy myśleli, że jest gejem po tym, jak zapłacił rachunek w kawiarni w Lucknow w północnych Indiach. Prawdopodobnie kojarzyli tęczowe kolory na swojej karcie bankowej z tęczową flagą, która jest używana jako symbol w społeczności LGBT. Około ośmiu mężczyzn zaczęło robić homofobiczne uwagi, a następnie zaatakowało go. „Krzyczeli„ gej ”i mówili inne obraźliwe rzeczy. Bystanders powiedział mu to później”, powiedział rzecznik Travel Assist do NOS.

Holender doznał między innymi poważnych siniaków na twarzy i głowie. Został przyjęty do szpitala, gdzie nocował na obserwację.

„Krzyczeli„ gej ”i mówili inne obraźliwe rzeczy.

Kolory tęczy na karcie Bunq są ułożone inaczej niż na tęczowej fladze i brakuje koloru fioletowego. W oświadczeniu wydanym przez Bunq, CEO Ali Niknam powiedział, że jasne kolory „reprezentują szczęście i radość, które wszyscy ludzie na świecie kojarzą z widzeniem tęczy”. Nazwał atak „głęboko niepokojącym”. „Trzeba powiedzieć, że jesteśmy zszokowani i oburzeni. Natychmiast skontaktowaliśmy się, aby dowiedzieć się, co możemy zrobić, aby pomóc naszemu użytkownikowi”.

Bunnam otrzymał pewne sugestie dotyczące zmiany wyglądu kart Bunq, aby uczynić je „mniej gejowskimi”, powiedział Niknam. „Jakby bycie gejem było czymś złym”. Te sugestie zostały odrzucone. „Dzielimy się tym przesłaniem, aby zająć stanowisko” – powiedział prezes. „Zamiast nawoływać do oburzenia i gniewu, chcielibyśmy wezwać wszystkich, by się objęli. Czarny, biały, żółty, fioletowy, wesoły, hetero bi: w końcu wszyscy jesteśmy ludźmi”.

(nltimes.nl)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *