,,Hipol,,najstaraszy koń w polskiej policji odchodzi na ,,emeryture,,

Podziel się:

 fot.Policja Tomaszów – Mazowiecki

Po 23 latach służby najstarszy koń w Polskiej Policji i jedyny ogier w tej formacj w Zespole Konnym Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim w Smardzewicach, odszedł na zasłużoną emeryturę. Teraz będzie wypoczywał w ,,Zakątku Weteranów”

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim w 26 roku swojego życia (za miesiąc będzie obchodził swoje urodziny) i po 23 latach służby w Zespole Konnym Ogniwa Ochronnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim w Smardzewicach na zasłużoną emeryturę odszedł najstarszy  koń  w Polskiej Policji i jedyny ogier – HIPOL.

Hipol to koń rasy wielkopolskiej, który brał udział w licznych zabezpieczeniach imprez masowych i konkursach na terenie całego kraju. Wykorzystywany był również do patrolowania trudno dostępnych miejsc, w szczególności terenów leśnych w obrębie Zalewu Sulejowskiego i rzeki Pilicy. Jego ostatnim jeźdźcem była sierz.sztab. Agnieszka Walczak, która na jego grzbiecie pełniła służbę przez ostatnie siedem lat.

(KPP TM)

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *