Gotowy do startu: Grupa Lufthansa chce zatrudnić w 2019 roku ponad 5000 nowych pracowników

Podziel się:

fot.Lufthansa 

Około 5500 nowych pracowników zostanie w tym roku zatrudnionych w Lufthansa Group – w samych tylko Niemczech, Austrii, Szwajcarii i Belgii, na macierzystych rynkach grupy lotniczej.

Firma chce zatrudnić ponad 1300 stewardów – głównie w Monachium i szwajcarskim oddziale SWISS w Zurychu. Dla głównej marki Lufthansa planuje się zatrudnienie około 1200 nowych pracowników we wszystkich ośrodkach we Frankfurcie i Monachium. Grupa Lufthansa zatrudnia również dużą liczbę dodatkowych pracowników na całym świecie.

Wysoce profesjonalne środowisko i atrakcyjne warunki zatrudnienia

Istnieje ponad 500 profili zawodowych w globalnie działającej grupie lotniczej, która ma ponad 550 spółek zależnych i stowarzyszonych. Potencjalni kandydaci mogą znaleźć dostępne stanowiska w portalu kariery Be-Lufthansa (www.be-lufthansa.com).Ponad 170 000 wniosków zostało złożonych za pośrednictwem tej platformy w 2018 r. „Pokazuje to ponownie, jak popularna jest Lufthansa jako pracodawca w różnych obszarach działalności” – mówi Bettina Volkens, dyrektor ds. Zasobów ludzkich i prawnych w Deutsche Lufthansa AG. 

Jako międzynarodowy pracodawca zatrudniający pracowników ze 147 różnych krajów, Grupa Lufthansa podkreśla różnorodność – nie tylko pod względem języka i pochodzenia. „Równe szanse dla kobiet i mężczyzn na każdym poziomie, oto, na czym mi zależy i na to się opowiadam” – mówi Volkens. „Oferujemy wysoce profesjonalne środowisko, atrakcyjne warunki zatrudnienia i ustawiamy standardy w szkoleniach zawodowych. Idąc dalej, planujemy wprowadzić do organizacji jeszcze więcej młodych pracowników niż w przeszłości, a także promować nasze talenty poprzez szeroką gamę programów. „

Poszukiwane: technologiczne know-how i umiejętności IT

W tym roku Lufthansa Technik Group znacząco wzrośnie: „Die Technik” poszukuje ponad 1200 nowych pracowników w Niemczech, w tym kilkuset pracowników operacyjnych, 400 bezpośrednich zgłoszeń i ponad 200 praktykantów. Grupa Lufthansa zamierza również zatrudnić ponad 600 specjalistów IT w Niemczech. Lufthansa Systems już w ubiegłym roku z powodzeniem stawiła się jako pracodawca w środowisku informatycznym dzięki kampanii „Aviation Heroes wanted”. Tak samo jest w tym roku: kluczowy jest system IT, czy to w Lufthansa Systems, czy na przykład w Industry Solutions (350 nowych nowych projektów) lub Lufthansa Airlines (150). Istnieje również ogólnobranżowy program, w którym zatrudnionych zostanie 15 praktykantów IT.

Ponad 300 praktykantów w Niemczech

W tym roku zaplanowano w Niemczech ponad 300 nowych stanowisk dla młodszych pracowników, a prawie 80 rozpocznie szkolenie zawodowe w SWISS i Austrian Airlines w Szwajcarii i Austrii. Ponadto w tym roku około 60 stażystów będzie startować w Lufthansa Group. Grupa oferuje obecnie dziesięć programów studiów kooperacyjnych, a także szkolenia zawodowe w 29 różnych zawodach i kilku programach szkoleniowych.

(org.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *