FIFA Mistrzostwa Świata U-20 . Bilety na mecze w sprzdaży od 7 marca na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”.

52871813_1589974447813716_3592891742564646912_n

fot.FiFA facebook

FIFA Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej U-20 odbędą się po raz pierwszy w Polsce 23 maja – 15 czerwca 2019. Druga faza sprzedaży biletów trwa od 7 marca.

7 marca ruszyła druga faza sprzedaży biletów na Mistrzostwa Świata FIFA U-20 Polska 2019. Fani z całego świata będą mieli możliwość aplikowania o wejściówki na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”.

Sprzedaż biletów potrwa aż do ostatniego dnia turnieju, czyli do 15 czerwca. W trakcie przedsprzedaży, z której mogli skorzystać posiadacze kart VISA, sprzedano 71 100 biletów. Jedyną oficjalną platformą do zakupu biletów jest strona FIFA.com/tickets/U20WC

Po raz pierwszy oficjalnie rozgrywane pod patronatem FIFA mistrzostwa świata zawodników do lat 20 odbędą się w Polsce. FIFA Mistrzostwa Świata U-20 odbywają się co dwa lata od 1977 roku. W turnieju swoje kariery zaczynali wielcy piłkarze m.in.: Diego Maradona, Lionel Messi, Antoine Griezmann, Mohamed Salah, Andres Iniesta czy Harry Kane. Polska będzie piątym europejskim gospodarzem tej imprezy.

– Polski Związek Piłki Nożnej od sześciu lat prowadzi politykę wzmocnienia naszej federacji również na arenie międzynarodowej. To kolejne, po Euro 2012 roku i mistrzostwach Europy do lat 21, tak wielkie wydarzenie piłkarskie w Polsce. Będzie to znakomita popularyzacja naszego kraju, naszych organizacyjnych zdolności – podkreślił prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Turniej odbędzie się w dniach 23 maja – 15 czerwca 2019 roku w sześciu miastach-gospodarzach: Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Gdyni, Lublinie, Łodzi i Tychach. W mistrzostwach zagrają 24 zespoły z całego świata, w tym reprezentacja Polski prowadzona przez Jacka Magierę. Prawo gry na polskich stadionach zapewniły sobie już 24 reprezentacje – Europa: Polska, Włochy, Portugalia, Ukraina, Francja i Norwegia; Azja: Japonia, Korea Południowa, Arabia Saudyjka, Katar; CONCACAF: USA, Meksyk, Panama, Honduras; Oceania: Nowa Zelandia i Tahiti; Ameryka Południowa: Argentyna, Ekwador, Urugwaj i Kolumbia; Afryka: Senegal, RPA, Nigeria i Mali. Najwięcej transmisji z meczów młodych zawodników obejrzą widzowie TVP Sport. Spotkania będą także dostępne na stronie sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP Sport.

Grupy Mistrzostw Świata U-20

Grupa A (Łódź, Lublin): Polska, Kolumbia, Tahiti, Senegal

Grupa B (Gdynia, Bydgoszcz): Meksyk, Włochy, Japonia, Ekwador

Grupa C (Łódź, Lublin): Honduras, Nowa Zelandia, Urugwaj, Norwegia

Grupa D (Tychy, Bielsko-Biała): Katar, Nigeria, USA, Ukraina

Grupa E (Gdynia, Bydgoszcz): Panama, Mali, Francja, Arabia Saudyjska

Grupa F (Tychy, Bielsko-Biała): Portugalia, Korea Południowa, Argentyna, RPA
(własne, UMG)

Wszystkie mecze będzie można obejrzeć na Antenach Telewizji Polskiej

(pras.)