FIFA Mistrzostwa Świata U-20 . Bilety na mecze w sprzdaży od 7 marca na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”.

Podziel się:

fot.FiFA facebook

FIFA Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej U-20 odbędą się po raz pierwszy w Polsce 23 maja – 15 czerwca 2019. Druga faza sprzedaży biletów trwa od 7 marca.

7 marca ruszyła druga faza sprzedaży biletów na Mistrzostwa Świata FIFA U-20 Polska 2019. Fani z całego świata będą mieli możliwość aplikowania o wejściówki na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”.

Sprzedaż biletów potrwa aż do ostatniego dnia turnieju, czyli do 15 czerwca. W trakcie przedsprzedaży, z której mogli skorzystać posiadacze kart VISA, sprzedano 71 100 biletów. Jedyną oficjalną platformą do zakupu biletów jest strona FIFA.com/tickets/U20WC

Po raz pierwszy oficjalnie rozgrywane pod patronatem FIFA mistrzostwa świata zawodników do lat 20 odbędą się w Polsce. FIFA Mistrzostwa Świata U-20 odbywają się co dwa lata od 1977 roku. W turnieju swoje kariery zaczynali wielcy piłkarze m.in.: Diego Maradona, Lionel Messi, Antoine Griezmann, Mohamed Salah, Andres Iniesta czy Harry Kane. Polska będzie piątym europejskim gospodarzem tej imprezy.

– Polski Związek Piłki Nożnej od sześciu lat prowadzi politykę wzmocnienia naszej federacji również na arenie międzynarodowej. To kolejne, po Euro 2012 roku i mistrzostwach Europy do lat 21, tak wielkie wydarzenie piłkarskie w Polsce. Będzie to znakomita popularyzacja naszego kraju, naszych organizacyjnych zdolności – podkreślił prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Turniej odbędzie się w dniach 23 maja – 15 czerwca 2019 roku w sześciu miastach-gospodarzach: Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Gdyni, Lublinie, Łodzi i Tychach. W mistrzostwach zagrają 24 zespoły z całego świata, w tym reprezentacja Polski prowadzona przez Jacka Magierę. Prawo gry na polskich stadionach zapewniły sobie już 24 reprezentacje – Europa: Polska, Włochy, Portugalia, Ukraina, Francja i Norwegia; Azja: Japonia, Korea Południowa, Arabia Saudyjka, Katar; CONCACAF: USA, Meksyk, Panama, Honduras; Oceania: Nowa Zelandia i Tahiti; Ameryka Południowa: Argentyna, Ekwador, Urugwaj i Kolumbia; Afryka: Senegal, RPA, Nigeria i Mali. Najwięcej transmisji z meczów młodych zawodników obejrzą widzowie TVP Sport. Spotkania będą także dostępne na stronie sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP Sport.

Grupy Mistrzostw Świata U-20

Grupa A (Łódź, Lublin): Polska, Kolumbia, Tahiti, Senegal

Grupa B (Gdynia, Bydgoszcz): Meksyk, Włochy, Japonia, Ekwador

Grupa C (Łódź, Lublin): Honduras, Nowa Zelandia, Urugwaj, Norwegia

Grupa D (Tychy, Bielsko-Biała): Katar, Nigeria, USA, Ukraina

Grupa E (Gdynia, Bydgoszcz): Panama, Mali, Francja, Arabia Saudyjska

Grupa F (Tychy, Bielsko-Biała): Portugalia, Korea Południowa, Argentyna, RPA
(własne, UMG)

Wszystkie mecze będzie można obejrzeć na Antenach Telewizji Polskiej

(pras.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *