Festiwal gamingu, esportu i popkultur na PGE Narodowym już za tydzień!

Podziel się:

fot.pras 

Warszawski Festiwal Popkultury Meet Point na PGE Narodowym odbędzie się już 23-26 maja.

Jest to młodzieżowe wydarzenie towarzyszące Warszawskim Targom Książki, którego program skupia się na grach elektronicznych, fantastyce oraz twórcach internetowych.  Fani szeroko pojętej popkultury i gamingu z całej Polski spotkają się na dwóch piętrach strefy Biznes Klubu. Meet Point będzie podzielony na trzy strefy pełne atrkacji: Strefę Gamingu, Strefę Fantastyki,  oraz Strefę Popkultury Azjatyckiej.

 

Strefa Gamingu

  • Będzie to przestrzeń nowych technologii. Uczestnicy zagrają w takie tytuły jak np. APEX Legends, Mortal Kombat, czy CS:GO. Posłużą do tego jedne z najlepszych komputerów w Polsce firmy Actina. Poza najnowszymi tytułami nie zabraknie gier retro. W strefie dostępne będą stanowiska z klasycznymi konsolami Amiga, Commodore i Pegasus, a każdy uczestnik będzie mógł poczuć się jak w latach 90.

Ponownie na PGE Narodowym pojawią się również youtuberzy, których na liście gości jest już ponad 30. Będzie to okazja do zdobycia zdjęć i autografów internetowych twórców. W trakcie Meet Pointu zostaną rozegrane esportowe rozgrywki Games Clash Masters. Najlepsze drużyny z Polski zagrają w grze CS:GO o zaproszenie na wielki finał Gdyni. Na wydarzeniu odbędzie się również polska premiera gry strategicznej Total War: Three Kingdoms oraz prezentacje nowej gry Rage 2 wydawnictwa Cenega. Po kolejny powstanie stoisko rejestracji dawców szpiku Fundacji DKMS dla uczestników. Nowością na wydarzeniu będzie także strefa popkultury azjatyckiej – jej atrakcje, pełne kPopu, mangi i anime, odbędą się w Sali Kinowej.

Strefa Fantastyki

 

  • W strefie odbędą się spotkania z pisarzami oraz panele dyskusyjne. Wśród wielu gości znajdą się m.in: po raz pierwszy na spotkaniu z fanami, Adam Przechrzta, wszystkie 13 autorek antologii „Harda Horda”, czy Jakub Ćwiek oraz Andrzej Pilipiuk. Swoje stoiska w strefie postawią popkulturowi wystawcy, oferując bogatą ofertę gadżetów i produktów handmade. Na uczestników będą czekały wystawy: „Fantastyka w Komiksie”, prace Rocha Urbańskiego oraz „Okładki Nowej Fantastyki”. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych – wśród nich znajdzie się LEGO oraz repliki z filmu Gwiezdne Wojny i serialu Doctor Who. W tym roku na wydarzeniu zostaną przyznane Nagrody „Nowej Fantastyki” oraz Nagroda Wydawnictwa Genius Creations.

Bilety i atrakcje na stronie: www.meetpoint.waw.pl

(pras.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *