FC Barcelona: Lionel Messi, 400 bramek zdobytych w La Liga !

13c6f

fot. PressSport 

W niedzielę Lionel Messi zagrał znakomicie przeciwko Eibarowi (3: 0), zdobywając 400. bramkę w karierze Ligi z Barcą ? Który przeciwnik ma najwięcej blasku?

Jak zakwalifikować tę statystykę? Cudowne? Surrealista? Zadziwiające? W wygranym pojedynku z Eibarem w niedzielę wieczorem (3-0), Lionel Messi zdołał strzelić 400 gola w swojej karierze w Lidze (640 we wszystkich rozgrywkach), czego żaden inny gracz nie zdołał osiągnąć. w całej historii tych rozgrywek . Tylko jeden gracz, jak dotąd, zrobił to lepiej niż Messi  w całej historii pięciu głównych rozgrywek  (Anglia, Hiszpania, Włochy, Niemcy, Francja): to oczywiście nie kto inny jak Cristiano Ronaldo.

CR7 zgromadził 409 bramek z Manchesterem United, Realem Madryt i Juventusem.  Messi może zatem mieć nadzieję, że uda mu się wyprzedzić swojego wielkiego rywala w przyszłości. Wcześniej skupmy się na 400 bramkach zdobytych przez argentyńskiego snajpera po drugiej stronie Pirenejów.

 Numer 1 w Hiszpanii …

22 listopada 2014 Lionel Messi wszedł do historii La Ligi, stając się najlepszym strzelcem Mistrzostw Hiszpanii, wyprzedzając Telmo Zarra, byłego napastnika Athletic Bilbao, autora 251 bramek. Minęły już ponad cztery lata, a Argentyńczyk nadal jest w wyśmienitej formie. Czy na obecnym etapie jest ktoś kto wyżej postawi poprzeczke obecnemu   zawodnikowi Barcy?, w rogrywkach tego samego klubu?