DME Bydgoszcz 2019 :Biało-czerwoni najlepsi na lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy

Podziel się:
Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce, fot. Paweł Skraba 

Dwanaście najlepszych europejskich lekkoatletycznych reprezentacji wystąpiło podczas Drużynowych Mistrzostw Europy, które odbywały się od piątku do niedzieli (9-11 sierpnia) na stadionie Zawiszy w Bydgoszczy. Najlepsi okazali się reprezentanci Polski, którzy wyprzedzili Niemców i Francuzów.

Medale najlepszym lekkoatletom wręczał między innymi wicemarszałek Zbigniew Ostrowski. Organizację wydarzenia, które było najważniejszym punktem obchodów stulecia powstania Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, wsparł samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

 

W Bydgoszczy swoich reprezentantów mieli Polska, Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Hiszpania, Ukraina, Włochy, Czechy, Grecja, Szwecja, Finlandia i Szwajcaria. Zawodnicy rywalizowali w dwudziestu punktowanych konkurencjach zarówno wśród kobiet i mężczyzn. Do wyników Drużynowych Mistrzostw Europy zaliczane były biegi na 100, 200, 400, 800, 1500, 3000 i 5000 metrów, 100 (110 w przypadku mężczyzn) i 400 metrów przez płotki, 3000 metrów z przeszkodami, sztafetach 4×100 i 4×400 metrów oraz pchnięciu kulą, rzutach dyskiem, młotem i oszczepem, skoku o tyczce, w dal i wzwyż, a także trójskoku.

 

Wkład w sukces reprezentacji Polski miało sześcioro lekkoatletów z regionu. Marcin Lewandowski (Zawisza Bydgoszcz), jako kapitan reprezentacji i zwycięzca biegu na 1500 m odbierał Puchar Drużynowych Mistrzów Europy z rąk Sveina Arne Hanssena – prezydenta European Athletics oraz Rafała Bruskiego – prezydenta Bydgoszczy. Zwycięstwo odniosła także Iga Baumgart-Witan (BKS Bydgoszcz) biegnąca w sztafecie 4×400 m z Justyną Święty-Ersetic, Anną Kiełabsińską i Małgorzatą Hołob-Kowalik.  Piąte miejsce w skoku wzwyż zajął Norbert Kobielski (MKS Inowrocław). Na siódmej pozycji finiszowała sztafeta pań 4 x 100 m z Katarzyną Sokólską (Zawisza Bydgoszcz). Ósme miejsce zajął sprinter Zawiszy Remigiusz Olszewski na 100 m. Na dziesiątej pozycji ukończyła konkurs skoku o tyczce Kamila Przybyła (Zawisza Bydgoszcz).

(kp)

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *