Cracovia Maraton 2019 : od 1 lutego wyższa opłata startowa

Podziel się:

Cracovia Maraton fot.Łukasz Nowak

Zarząd Infrastruktury Sportowej przypomina wszystkim biegaczom, którzy są zainteresowani udziałem w 18. edycji Cracovia Maraton, że początkowa opłata startowa w wysokości 80 zł obowiązuje tylko do końca stycznia. Od 1 lutego wpisowe będzie wynosić  110 zł.

Drugi próg opłaty startowej będzie obowiązywał do końca marca. Następnie, od 1 kwietnia do zakończenia zapisów internetowych (18 kwietnia) wpisowe wyniesie 140 zł. W biurze zawodów (czynnym w dniach 25-27 kwietnia, w holu pod trybuną wschodnią Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana) będzie to 160 zł.

18. Cracovia Maraton odbędzie się 28 kwietnia. Poza klasyfikacją generalną i kategoriami wiekowymi, przewidziane są nagrody dla najszybszych: Polaka, Polki, krakowianina i krakowianki, a także dla najstarszego uczestnika maratonu. Dodatkowe nagrody przyznane zostaną również za ewentualne ustanowienie nowych rekordów trasy Cracovia Maraton.

Szczegóły znajdują się w regulaminie wydarzenia. Zapisy internetowe prowadzone są tutaj.

Po raz kolejny start i meta jednego z największych tego typu wydarzeń w Polsce, zaliczanego do Korony Maratonów Polskich, usytuowane będą na Rynku Głównym. Zgodnie z hasłem imprezy: „Z historią w tle”, uczestnicy maratonu przebiegną obok wielu wspaniałych zabytków podwawelskiego grodu.

Podobnie jak w poprzedniej edycji, rywalizacja odbędzie się na jednej pętli, a maratończycy zawitają też do Nowej Huty. Obecnie trwa ustalanie szczegółów z Zarządem Dróg Miasta Krakowa, innymi jednostkami miejskimi oraz policją. Trasa otrzyma atest PZLA, IAAF i AIMS.

(UMK.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *