Confiction 2019 – Za 2 dni Kraków wypełni moc popkultury i magii!

Podziel się:

fot.org 

Światowe gwiazdy kina, pisarze, autorzy komiksów, wydawcy gier, dziennikarze, artyści i przede wszystkim fani – wszyscy spotkają się podczas pierwszej edycji Festiwalu Popkultury Confiction, który odbędzie się w dniach 16-18 sierpnia na terenie EXPO Kraków. Wydarzenie będzie trzydniowym świętem dla fanów popkultury, którzy spotkają się z twórcami pod hasłem „Wyobraź to sobie”.

 

Confiction to niecodzienna okazja do tego, aby spotkać swojego ulubionego twórcę komiksu czy pisarza przy jednym stole do gry lub porozmawiać z kimś, kto pracował przy produkcji ulubionego serialu. Miłośnicy filmów, seriali, książek, komiksów i gier spotkają m.in. Jamesa Cosmo – aktora znanego z roli Jeora Mormonta z serialu „Gra o Tron” czy Chrisa Rankina, który przez 11 lat wcielał się w rolę Percy’ego Weasleya w filmach o Harrym Potterze. Fani mogą liczyć na autografy oraz wspólne zdjęcia. Confiction odwiedzi także Joshua Long – twórca, pisarz i producent Netflixa pierwszego polskiego serialu tej platformy „1983”.

 

Popkultura to także książki, dlatego na festiwalu nie może zabraknąć najciekawszych, polskich pisarzy. Uczestnicy będą mieli okazję posłuchać oraz spotkać się m.in. z Jakubem Ćwiekiem, Magdaleną Witkiewicz, Witem Szostakiem czy Wojciechem Chmielarzem – autorem Żmijowiska, które zostanie zekranizowane przez stację Canal+.

 

Sferę komiksów reprezentować będzie Krzysztof Gawronkiewicz, twórca Esencji, za którą, wraz ze scenarzystą Grzegorzem Januszem, otrzymał Grand Prix Pierwszego Europejskiego Konkursu Komiksowego telewizji Arte i wydawnictwa Glénat. Confiction odwiedzi także Michał Śledziński znany także jako Śledziu, który jest znany z serii Bears of War czy Osiedle Swoboda.

 

Festiwal Popkultury to również sztuka w najlepszym wydaniu. Uczestnicy wydarzenia przeżyją kulturalną podróż na daleki wschód. Na Confiction znajdzie się stoisko Muzeum Manggha, promujące wystawę autorstwa Krzysztofa Gonciarza. Festiwalowicze przeniosą się także w świat najbardziej znanych przyjaciół na świecie – jedną z atrakcji będzie strefa znana z amerykańskiego serialu Friends.

(org.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *