Ciekawy weekend na Torze Służewiec. W jednym biegu wystąpią najlepsze starsze folbluty: Fabulous Las Vegas, Rain and Sun i Xawery

Podziel się:

fot.org 

Podczas najbliższego weekendu na Torze Służewiec na starcie staną m.in. Koń Roku 2018 – trójkoronowany Fabulous Las Vegas, zwyciężczyni ubiegłorocznej Wielkiej Warszawskiej – Rain and Sun.

Wydarzeniem weekendu będzie wyścig o Nagrodę Golejewka (niedziela, godz. 17). Gonitwa zapowiada się bardzo ciekawie. Wystartują w niej najlepsze starsze folbluty m.in. Fabulousa Las Vegas, Rain and Sun, Xawery, Height of Beauty czy Cape Ducato. Niezwykle interesująco zapowiada się także sobotnia sprinterska rywalizacja o Nagrodę Jaroszówki (sobota, godz. 17). W wyścigu zobaczymy 12 koni, a wśród nich konie, które z sukcesami prezentowały się już na Torze Służewiec m.in. Medrocka, Time of Dream czy Kokshe.

Obiecujące trzylatki staną na Starcie biegu o Nagrodę Irandy (niedziela, godz. 16), który jest początkiem tzw. bocznej ścieżki do Derby. Wstępują na nią konie, których trenerzy nie chcą od razu rzucać na głęboką wodę, bądź znając dystansowe predyspozycje podopiecznych, unikają wyścigów na 1600 m.

W sobotę w Memoriale Stanisława Sałagaja (sobota, godz. 17.30) spotkają się wyłącznie 4-letnie araby. Cztery z nich reprezentują zagraniczną hodowlę i to one utworzą grono faworytów – Namibia, Awasef Al Khalediah, Bahaar Al Khalediah i Gabonn.
W nadchodzącą sobotę i niedzielę na warszawskim torze rozegranych zostanie łącznie 16 gonitw – po osiem w sobotę i w niedzielę. Start pierwszego biegu w oba dni o 15.00.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *