Bartoszyce : Nietypowy pieszy który spóżnił się na autobus kupił koc i chciał pokonać pieszo ok 70 km !

Podziel się:

Zdjęcie ilustracyjne fot.pixabay 

Spóźnił się na ostatni autobus do Olsztyna. Postanowił iść do domu pieszo. Było zimno, zaszedł więc do sklepu, kupił koc, owinął się nim i ruszył w podróż. Nietypowy pieszy zwrócił uwagę przejeżdżających tą trasą. Dyżurna komendy policji otrzymała informację, że koś idzie w sukience drogą K – 51, nie ma odblasków i wygląda na to, że potrzebuje pomocy. Pomogli policjanci i zawieźli zmarzniętego 20 – latka do matki, która mieszka w gminie Sępopol.

Minionej nocy, (09.01.19, g. 23:40), dyżurna bartoszyckiej jednostki policji otrzymała informację, że trasą Bartoszyce – Samolubie idzie pieszy bez odblasków. Kolejne osoby zgłaszały, że pieszy idący drogą K – 51 jest w sukience i wygląda na potrzebującego pomocy. Policjanci interweniujący w tej sprawie zastali przed m. Samolubie idącego mężczyznę, który nie był w sukience, ale był owinięty kocem. Mężczyzna nie miał odblasków.

Zmarznięty 20 – latek opowiedział funkcjonariuszom co się stało. Powiedział, ze jest studentem i mieszka w Olsztynie. Wraca do domu pieszo, bo był u dziewczyny i spóźnił się na ostatni autobus. Było mu zimno, więc po drodze zaszedł do marketu i kupił sobie koc, którym się owinął.

Z uwagi na to, że do domu miał jeszcze naprawdę daleko, a aura nie sprzyjała pieszym wyprawom, dla zapewnienia bezpieczeństwa mężczyzny zapadła decyzja o konieczności odwiezieniu go do matki, która mieszka w gm. Sępopol.

Według Google Maps możemy  zaobserwować że pokonanie takiej trasy musiało by zająć ekstremalnemu pieszemu ok 14 godzin , odłegłość to ok 70 km !

Policjanci pouczyli 20 – latka za wykroczenie nieużywania elementów odblaskowych. Mężczyzna zobowiązał się do noszenia ich w przyszłości.

(KPP Bartoszyce)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *