10. TAURON Festiwal Biegowy – sportowe święto dla całej rodziny! Na jubileusz 650 tys. zł w puli nagród!

Podziel się:

fot.org 

Za nami dziewięć niezwykłych edycji Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju. Przed nami jubileuszowa, dziesiąta. Lista startowa to już ponad 5,4 tys. osób. Zapisy trwają w portalu wwww.festiwalbiegowy.pl

Największe w tej części Europy święto biegania, gromadzące adeptów dyscypliny, profesjonalistów, seniorów, dzieci i całe rodziny, odbywa się zawsze w pierwszy pełny weekend września, zawsze po Forum Ekonomicznym w Krynicy-Zdroju. Nie inaczej będzie w 2019 roku. – Zapraszamy Was do Krynicy-Zdroju w dniach 6-8 września 2019 r. – zachęca Anna Czerwińska, Prezes Zarządu Fundacji „Festiwal Biegów”

W bogatym programie sportowym 10. TAURON Festiwalu Biegowego znajdą się tradycyjnie biegi uliczne i górskie oraz marsze nordic walking. W sumie w przygotowaniu jest ponad 300 km tras – od biegów dzieci na 300 metrów, przez Krynicą Milę, biegi nocne na 5 i 7 km, najszybszą „dychę” w Polsce – Życiową Dziesiątkę, półmaraton i Koral Maraton, po Bieg 7 Dolin z co najmniej trzema dystansami do wyboru, aż do festiwalowej etapówki dla wytrwałych – Iron Run (9 biegów z łącznym dystansem 100 mil). Pojawiły się też nowe konkurencje i kategorie, m.in. Bieg 7 Dolin 50 mil czy kategorie wiekowe 60+ w biegach ulicznych.

Opłaty startowe na krynickie biegi zaczynają się już od 7 zł, a Bieg Przebierańców pozostaje propozycją bezpłatną. Biegacze ponownie otrzymali możliwość samodzielnego skompletowania zawartości pakietu startowego, np. o koszulkę pamiątkową imprezy. Im wcześniejsze jest zgłoszenie, tym wpisowe niższe – zachęcają gospodarze 10. TAURON Festiwalu Biegowego.

Pula nagród tegorocznej edycji przekracza 650 tys. zł, z czego ponad pół miliona złotych zostanie wypłacone w gotówce! Na uczestników czekają teżm.in. pamiątkowe koszulki i medale, a jeden z biegaczy odjedzie do domu nowym samochodem, które ufundowało Przedsiębiorstwo Produkcji Lodów „Koral” – partner krynickiego święta biegów od pierwszej edycji!

Jak co roku Fundacja „Festiwal Biegów” szykuje bogaty program imprez towarzyszących – koncerty, targi EXPO oraz Forum Sport, Zdrowie, Pieniądze z warsztatami i spotkaniami z osobistościami świata sportu. Szczegóły wydarzenia na bieżąco pojawiają się w festiwalowym portalu biegowymwww.festiwalbiegow.pl. Tam dostępny jest już formularz zapisów – do końca maja 2019 r. obowiązują niższe opłaty startowe, warto zapisać się już dziś!

Partnerem tytularnym 10. TAURON Festiwalu Biegowego jest TAURON Polska Energia.

Partnerami Festiwalu Biegowego są Małopolska, Miasta Krynica-Zdrój i Muszyna, Przedsiębiorstwo Produkcji Lodów „Koral”, Uzdrowisko Krynica-Żegiestów i MOSiR w Krynicy-Zdroju.

(pras.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *